Tento článok bol vytlačený zo stránky https://referaty.centrum.sk

 

Posieľanie pohľadníc cez internet

Vec : Posielanie pohladníc cez internet
Oblasť : Internet
Príklady : www.szm.sk ; www.funny.sk ;

Kto by už v dnešnej dobe nepoznal pohladnice?Veď je to len kus papiera,na ktorom je niečo napísané.Ale nie je to vždy presne tak.Vo svete internetu exituje možnosť poslať si pohladnicu,bez toho,aby ste si ju museli kupovať,napísať,prilepiť známku,a ešte ísť ju hodiť do poštovej schránky.
Takáto možnosť,ba priam výhoda sa nazýva virtuálna pohladnica,prípadne e-pohladnica. Predstava,že onedlho prídu Vianoce,alebo iné sviatky,Vás zdesí.Treba kúpiť slávnostné jedlo na stôl,pitie na stôl,možno aj nejaké darčeky a samozrejme rozposlať pohladnice.Komu by sa chcelo tieto ceremónie prežívať,keď len v podstate ide o pár viet.Virtuálna pošta je na spôsob e-mailu.Vyberete si obrázok,napíšete text a pošlete.
Obrázky sú vačšinou preddefinované.Sú zaradené do viacerých kategórií.Vianočné,Veľkonočné,silvestrovské,kreslené,slávne obrazy a desiatky ďaľších.Čím je väčší obrázok,tým ohladnicu dlhšie počítač posiela,pretože ho musí rozložiť do malých súborov,pakov,pretože,pri strate 1 paku pri prenose, server pošle ešteraz ten istý pak,ale inou cestou.Jedná sa o menšiu škodu,ako pri strate celého súboru.
Ďaľšou výhodou je,že ku obrázku môžte napísať ľubovoľne dlhý text.(presne ako pri
e-mailoch). A už len poslať.

Takéto služby poskytuje mnoho web-stránok.My si len pre prípad zobereme superzoznam.sk a funny.sk.
Začneme z funny.sk. Je to humorná stránka s plno vtipmi,archívami,obrázkami a pohladnicami.Výhodou tejto stránky je,že z pomedzi obrázkou (nie pohladníc) si vyberete jeden a pod ten napíšete text a pošlete.Časť pohladníc má kategórie.Je to v ppodstate to isté,až na maličký rozdiel.Obrázky sú rozdelené podľa ankiet,kým pohľadnice podľa názvov (prípadne obsahov).
Szm,alebo ak chcete superzoznam má na svojej hlavnej stránke odkaz na kapitolu pohladnice.(odkaz pre počítač znamená : otvor súbor na tomto počíítači,ale v dannom adresári) Táto stránka s pohladnicami je oniečo jednoduchšia ako pri funny.sk.

(z hľadiska používania.Tiež sú pohladnice zaradené do kategórií.
Výhodou szm.sk od funny.sk je v tom,e ku pohladnici si môžte poslať súbor obsahujúci hudbu,alebo nejaký efekt.
A spoločnou výhodou pre nás je,že funny aj superzoznam sú o slovensky.

A čo na koniec.Zhrnutie:
Virtuálne pohladnice sa používajú na urýchlenie si práce s rozposielavaním.Web-stránka zaručuje kvalitu a internet zaručuje rýchlosť.To je dosť dobrým dôvodom na používanie týchto virtuálnych pohladníc,a nie klasických papierových.

Linky:
http://www.szm.sk - www.szm.sk
http://www.funny.sk - www.funny.sk

Koniec vytlačenej stránky z https://referaty.centrum.sk