Tento článok bol vytlačený zo stránky https://referaty.centrum.sk

 

Ako jednoducho urobiť vizitky

V tomto referáte si ukážeme, že urobiť vizitku nie je až také ťažké aj v domácich či kancelárskych podmienkach. Dokonca k návrhu vizitky nie je potrebný ani drahý softvér. Vystačíme si s obyčajným Writerom z balíka Open Office.

1) Na začiatku si zvolíme ako nový dokument vizitku. Súbor> Nový> Vizitky
2) V otvorenom okne na karte "Formát" si nastavíme rozmery vizitky, ako aj medzery medzi nimi.
- Vodorovný posun: 9,6 cm
- Zvislý posun: 5,6 cm
- Šírka: 9 cm
- Výška: 5 cm
- Ľavý okraj: 1,2 cm
- Horný okraj: 1 cm
- Stĺpce: 2 (na formát A4 sa zmestia dve vizitky vedľa seba)
- Riadky: 5 (na formát A4 sa zmestí 5 vizitiek pod seba)
- Klik na tlačítko: "Nový dokument"
3) V novom dokumente klikneme do ľavého horného rámca do prvého riadku.
4) Napíšeme všetko to, čo chceme mať na vizitke a naformátujeme fonty, veľkosť písma, farebnosť a pod. (prípadne môžeme vložiť aj logo). Kliknutím na tlačítko "Synchronizovať značky" sa celá vizitka rozkopíruje do celého dokumentu. Upravovať ju môžeme aj potom, len vždy je potrebné potom stlačiť to tlačítko "Synchronizovať značky", aby sa zmeny preniesli aj na ostatné vizitky.
5) Takto pripravenú vizitku môžeme rovno vytlačiť na tlačiarni, alebo ju treba exportovať do súboru PDF a dať si ju vytlačiť a narezať do nejakého copycentra.

Tento tutoriál demonštruje, ako jednoduchým spôsobom urobiť vizitku so základnými kontaktnými údajmi. Chýbajú tu už len orezové značky, podľa ktorých sa vizitky budú orezávať.

Už len poznámka na záver: Takto pripravené vizitky sa tlačia na formát papiera A4, ktorý zvládajú bežné kancelárske tlačiarne. Obyčajne sa vizitky tlačia na najhrubší papier, aký vám tlačiareň umožňuje tlačiť (treba pozrieť manuál k tlačiarni). Na tlač vizitky sa obyčajne používa 280 až 300 gramový papier.
Drobnou úpravou sa dá dosiahnuť, aby bol výsledný formát A3 a teda sa tam zmestí viac vizitiek. V neposlednom rade už len dodávam, že v serióznych copycentrách a difitálnych tlačiarňach stačí dodať jeden kus navrhnutej vizitky a oni si ju vyradia na svoj hárok papiera bezplatne.

Zdroje:
tutotiál - urobim.najednotku.sk/blog/2013-05/ako-urobit-vizitku-doma-jednoducho

Linky:
ďalšie návody - urobim.najednotku.sk

Koniec vytlačenej stránky z https://referaty.centrum.sk