referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Valér
Nedeľa, 18. apríla 2021
Diskusný klub Didinfo
Dátum pridania: 25.11.2002 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: jano.talla
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 626
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 2.6
Priemerná známka: 2.96 Rýchle čítanie: 4m 20s
Pomalé čítanie: 6m 30s
 
Tento nemoderovaný diskusný klub sa zaoberá problematikou výučby informatiky na stredných a základných školách. Je určený pre študentov učiteľstva informatiky, učiteľov informatiky, prípadne ďalším účastníkom, ktorých zaujíma táto problematika. Založil ho pred pár rokmi Ľubomír Šnajder. Tento klub prispieva k skvalitneniu pedagogickej práce pedagógom na základnej či strednej škole. V nej diskutujúci prezentujú názory či námety na skvalitnenie svojej práce. Tieto príspevky sú aj materiálom pre metodikov na tvorbu učebných osnov či podporných materiálov. Diskusná skupina prispieva materiálmi aj pre diplomantov k tvorbe ich prác. Tým sa mení práca diplomanta.
Niektoré príspevky sú len čisto teoretického charakteru s cieľom transcendentácie didaktiky informatiky, iné sú pre konkrétne praktické použitie. Každá však je spojená konfrontáciou názoru diskutujúcich. Medzi často diskutované témy patria : Učebné osnovy na školách, Objektovo - orientovaná didaktika, Metodika didaktiky informatiky, Kologobežka, súťaž v Logu pre ZŠ, Pedagogicky software na skolach a Diplomova praca z informatiky.
Témy diskusií v školskom roku 2000/2001:
· Obsah vyučovania školskej informatiky
· Multimédia vo výučbe informatiky a ostatných predmetov
· Internet vo výučbe informatiky a ostatných predmetov
· Progresívne vyučovacie postupy vo vyučovaní informatiky
· Hodnotenie výsledkov žiakov v informatike
· Ochrana údajov (vírusy, hackeri), autorské práva
· Výučba detských programovacích jazykov
· Výučba programov kancelárskeho balíka
· .. (prípadne ďalšie témy)
Registrácia : [email protected]
Klub DIDINFO spolu s Infovekom je zrejme najrozšírenejšiím didkusným klubom na Slovensku, dokonca je známy a používaný aj Českej republike.

Internet ako pomocný nástroj.

V poslednom období študenti (a nielen oni) využívajú pri štúdiu vo veľkej miere Internet. Môžu na ňom nájsť obrovské množstvo informácií (študijný materiál, referáty, dokumentáciu atď.) ktoré ďalej využijú pri štúdiu. Internet sa pomaly stáva neodmysliteľnou súčasťou štúdia a to nielen na vysokej škole. Vo veľkej miere ho využívajú aj stredoškoláci a ľudia, ktorí študujú popri zamestnaní.
 
   1  |  2    ďalej ďalej
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.