referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Dana, Danica
Utorok, 16. apríla 2024
Internet (SOČ)
Dátum pridania: 25.11.2002 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: Nina
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 5 724
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 22.4
Priemerná známka: 2.95 Rýchle čítanie: 37m 20s
Pomalé čítanie: 56m 0s
 
METODIKA PRÁCE

Netrvalo mi dlho, pokým som sa rozhodla písať o tejto téme. Pretože mám prístup k internetu aj doma aj v škole ,o to jednoduchšie sa mi na túto tému píše. Napriek tomu som sa chcela dozvedieť o internete viac. Mojím prvým krokom bolo vyhľadanie čo najviac informácií ohľadom internetu. Keďže som bola v knižnici, tam som nenašla dostupné knihy, preto som hľadala ďalej. Napokon sa mi podarilo po známych zohnať literatúru, z ktorej som aj čerpala. Taktiež som čerpala informácie priamo z internetu. Druhým krokom bolo spracovanie všetkých informácií, ktoré sa mi podarilo zohnať. Potom som spracovala anketu, ktorú som urobila v priebehu jedného týždňa.

ÚVOD

Internet - slovo, ktoré pred pár rokmi bolo neznáme, u mnohých ľudí vzbudzujúcich hrôzu.
Dnes sa s týmto výrazom stretávame denne a je už nepredstaviteľnou súčasťou nielen v niektorých sférach pracovného života, ale aj v bežnej praxi.
Keďže Internet nám ponúka nevyčerpateľný zdroj informácií, siahajú po ňom všetky vekové kategórie. Študenti využívajú Internet nielen ako zdroj zábavy , ale často si vyhľadávajú rôzne informácie vhodné pre ich život. Dospelí ľudia, ktorí majú prístup na Internet využívajú na doplnenie svojich poznatkov i na oddych. 1. ČO JE TO INTERNET

Pojem Internet pohlcuje svet. ,,Si na Internete?", ,,Nájdeš si na Internete!", .. takéto vety počuje človek okolo seba čoraz častejšie. Niekto slovo Internet vyslovuje s posvätnou bázňou, pre iného sa stalo dennou rutinou a pre ďalších zaujímavým zamestnaním. Napriek tomu na otázku: ,,Čo je to Internet?" málokto dokáže uspokojivo a jednoznačne odpovedať.
Internet je však pojem, ktorý sa nedá popísať niekoľkými slovami, alebo vetami. Termíny ako ,,informačná superdiaľnica ", ,,hypermédium", alebo dokonca biblicky znejúca ,,Sieť Sietí" sú síce vznešené, svojím spôsobom výstižné, predsa však normálnemu človeku o princípe a podstate Internetu nič nehovoria. Keď sa vás človek váhajúci nad tým , či sa má pripojiť alebo nie, opýta, čo je to Internet, treba mu jednoducho a stručne povedať, že Internet - to sú informácie.
Pod Internetom sa však skrýva aj celý komplex samostatných a rôznych previazaných služieb. Internet sa stáva médiom platených služieb a elektronického obchodu.
 
   1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  ďalej ďalej
 
Zdroje: Lapáček, J.: Internet pre úplných začiatočníkov.,Bratislava, vydavateľstvo Computer Press 2001, počet strán 195, Kolektív pracovníkov encyklopedického ústavu SAV pod vedením Procikovej A. : Školský lexikón., Bratislava, Slovenské pedagogické nakladateľstvo 1992, počet strán 376
Súvisiace linky
Podobné referáty
Internet (SOČ) SOŠ 2.9607 7138 slov
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.