referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Eliška
Piatok, 7. októbra 2022
Microsoft Word
Dátum pridania: 03.05.2003 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: susi
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 558
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 2.2
Priemerná známka: 2.97 Rýchle čítanie: 3m 40s
Pomalé čítanie: 5m 30s
 
Textové editory boli vždy najpoužívanejšími programami na počítači. Do tejto skupiny zapadá aj textový editor Word. Ide o nástroj, ktorý nie je ťažké ovládať: naučiť sa ho používať môže prakticky každý užívateľ počítača bez akýchkoľvek programátorských a špeciálnych znalostí. Textový editor Word ponúka užívateľom okrem bež-ného vytvorenia a uloženia textu ďalšie funkcie, ktoré umožňujú urýchliť prácu s textovým editorom, zlepšiť vzhľad dokumentu, doplniť doňho ďal-šie súčasti a radu ďalších funkcií:
Nastavenie dátumu a času => K dispozícii máme niekoľko vopred urče-ných šablón, z ktorých si vyberieme najvhodnejší formát na vloženie času a dátumu do nášho dokumentu. je možné vložiť samostatne iba dátum alebo čas, ako aj oba údaje zároveň. Kurzorom, prípadne myšou sa nastavíme na zvolený formát, potvrdíme kliknutím na ,,OK”. Dátum, respektíve čas bude vložený na miesto, kde nám bliká kurzor, napríklad: utorok, 27. februára 2002. Ďalšou vymoženosťou je
Automatický text => Táto funkcia nám umožňuje šetriť čas vkladaním niekoľkých často používaných fráz a slovných spojení. Používa sa najmä pri písaní oficiálnych listov, faktúr a pod., ale môžeme si ho prispôsobiť tak, aby vyhovoval práve nám a naším potrebám. Automatický text je rozdelený do niekoľkých kategórii podľa obsahu a významu , napríklad: Oslovenie, Podpis, Podpis - názov, Predmet, Upozornenie, Vec, Spôsob odoslania a pod. Zároveň nám umožňuje vytvoriť štruktúrované záhlavie a zápätie. Súčas-ťou tejto funkcie sú aj automatické opravy textu priamo pri písaní. Delí sa do niekoľkých kategórii: Opravy, Pri písaní, Automatické text a Formáto-vanie. Vybranie zvolenej položky opäť potvrdíme kliknutím na „OK”. Číslovanie stránok => Môžeme si zvoliť umiestnenie čísel stránok z dvoch možností: na záhlaví alebo zápätí (hore alebo dole). V pravej časti okna sa nám zvolená možnosť zobrazí v náhľade. Ďalej si môžeme zvoliť zarovnanie číslovania: vľavo, uprostred, vpravo, na vnútorných častiach alebo na von-kajších. Opäť môžeme vzhľad skontrolovať na náhľade. Ďalšou možnosťou je zobrazenie číslovania stránok aj na prvej strane dokumentu alebo nie, napr.: pri seminárnych prácach. Kliknutím na „formát“ môžeme upresniť niektoré parametre. Umiestnenie číslovania po zvolení požadovaných pod-mienok potvrdíme „OK“.
Symbol => Vkladanie symbolov nám umožňuje pri písaní používať symboly a znaky, ktoré nepatria do bežného vybavenia klávesníc.
 
   1  |  2    ďalej ďalej
 
Podobné referáty
Microsoft Word 3.0080 569 slov
Microsoft Word 2.9752 567 slov
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.