referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Edita
Pondelok, 26. septembra 2022
E-mail
Dátum pridania: 12.05.2003 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: lucy
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 508
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 1.9
Priemerná známka: 2.98 Rýchle čítanie: 3m 10s
Pomalé čítanie: 4m 45s
 
Emailová komunikácia patrí dnes medzi štandardy internetu. Skoro každý používateľ internetu má vytvorený email. Môžeme rozlíšiť dva druhy emailov. Tie riadne platené, ktoré dostanete od vášho poskytovateľa internetu (providera), alebo emaily zadarmo. Tie prvé vám automaticky vytvorí provider, na meno, ktoré mu zadáte. Tie druhé tzv. freemaily si musíte vytvoriť sami na príslušnom serveri. Ak ste študenti, prípadne zamestnanci nejakej firmy určite ste sa stretli s problémom, že máte zablokované posielanie emailov pomocou Outlooku či podobného emailového klienta. Tu sa nedá robiť nič iné ako si vytvoriť freeemail. Vytvorenie freemailu je jednoduché a trvá len niekoľko minút.
Tu je jednoduchý návod:
1. Spustíte si stránku servera na ktorom si chcete vytvoriť email (atlas.sk, pobox.sk, post.sk, zoznam.sk, centrum.sk, szm.sk......)Váš email bude potom v podobe [email protected]ázovservera.sk
2. Nájdete ikonku (odkaz) vytvoriť si nový email (ľavý panel, vrchný panel), kliknete na ňu a otvorí sa vám okno pre otvorenie nového emailového konta. Umiestnenie ikonky, prípadne linky sa líši od servera.

3. Vyplníte údaje ktoré po vás požadujú. Vypĺňajte iba povinné údaje (označené *, alebo hrubo (červeno)označené). Internet je verejná sieť a preto pri tvorbe emailu nikdy neudávajte svoje pravé meno, ale nejaký alias (prezývku). Je to bezpečnejšie a pri zobrazovaní správy príjemcovi sa nezobrazí vaša adresa v tvare - [email protected] Je to dosť nevhodné a pokiaľ chcete utajiť svoje meno je potrebné si tieto údaje vymyslieť. 4. Pokiaľ máte možnosť si zadať názov vašej schránky vždy použite nejaké originálne meno. Pokiaľ toto meno je už obsadené skúste pridať číslo napr. [email protected] , prípadne zadajte iné meno. Pokiaľ si môžete len vyberať z ponúknutých mien tak si vyberte to, ktoré sa vám najviac páči. 5. Dobre si prečítajte Registračné podmienky a pokiaľ súhlasíte potvrďte stlačením tlačítka súhlasím. Pokiaľ nesúhlasíte dajte nesúhlasím a email sa vám nevytvorí.
6. Ďalej môžete zadať pri niektorých serveroch aj heslo, iné vám ho pridelia automaticky. Pokiaľ si heslo zadávate sami zvoľte si niečo jednoznačné s počtom znakov minimálne 6. Malo by to byť heslo ktoré viete iba vy a nie znamenie zverokruhu, či iné banality, ktoré uhádne každý 2 váš priateľ. Pokiaľ vám server pridelí sám heslo, tak si ho pri prvom prihlásení zmeňte (položka nastavenia) aby ste nemuseli nosiť papieriky s nezmyselnými heslami po vreckách. 7.
 
   1  |  2    ďalej ďalej
 
Zdroje: internet
Podobné referáty
E-mail SOŠ 2.9353 1863 slov
E-mail INÉ 2.9831 1042 slov
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.