referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Valér
Štvrtok, 18. apríla 2024
Sloboda zvierat
Dátum pridania: 28.01.2004 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: demo
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 1 786
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 6.9
Priemerná známka: 2.94 Rýchle čítanie: 11m 30s
Pomalé čítanie: 17m 15s
 
je celoslovenská organizácia pôsobiaca s cieľom chrániť zvieratá, zastávať sa ich prirodzeného práva na život a slobodu. Hoci sa od nás v mnohom líšia, trpia zlým zaobchádzaním rovnako ako človek. Šírime informácie o zabíjaní, týraní a zneužívaní zvierat.

Pomôcť týmto zvieratám môže každý z nás,v zároveň hľadáme možnosti, ako im pomôcť, aby sa ubližovanie bezbranným tvorom stalo čo najskôr minulosťou. Snažíme sa prebudiť v ľuďoch prirodzený súcit a lásku k- nim.

Presadenie zákona na ochranu zvierat nepatrí k našim hlavným aktivitám. Vyzývame k zmene životného štýlu jednotlivca. Slobodná voľba a radosť z ohľaduplnosti je cestou, ktorej nastúpenie ponúkame. Veríme, že láska je nedeliteľná a byť pozorným k bolesti zvierat znamená byť pozorným aj k bolestiam človeka.

Činnosť SLOBODY ZVIERAT je striktne nenásilná, rešpektujúca osobnú slobodu každého jednotlivca a dodržujúca zákony SR.

K jednotlivým problémom týrania zvierat vydávame letáky, brožúrky, plagáty a iné informačné materiály, ktoré zasielame našim priateľom a sympatizantom. Vydávame časopis PRECIT - prvý časopis pre ochranu zvierat na Slovensku. Poriadame osvetové a kultúrne podujatia, demonštrácie, prednášky, výstavy, informačné stánky, pracujeme s médiami, premietame videofilmy a pomáhame aj pri uskutočňovaní iných ekologických aktivít a aktivít pre ochranu ľudských práv.

Predstavujeme Vám jednotlivé oblasti nášho pôsobenia:

1. Pomôž laboratórnym zvieratám:

Milióny zvierat od myší, psov, mačiek, až po zajace, ovce, vtáky, ryby, kone a opice sú každoročne používané nie len pri odskúšavaní liekov, ale aj v kozmetickom priemysle, pri vývoji zbraní a vo výučbe na školách. Zvieratám sú vyrezávané pred pokusom hlasivky a potom sa im zaživa vstrekujú do očí chemikálie, zdierajú im kožu, transplantujú orgány, vpichujú sondy do hláv, spaľujú zaživa, predávkovávajú chemikáliami, odrezujú končatiny...

Celosvetový trend však smeruje k používaniu alternatívnych vedeckých metód, k využívaniu bunkových kultúr, kvantovej farmakológii a ďalším postupom, ktoré nespôsobujú utrpenie zvieratám, sú lacnejšie a poskytujú lepšie výsledky.

Vo vyspelých krajinách možno dostať stovky liekov a tisícky kozmetických výrobkov, ktoré netestované na zvieratách. Pokusy na zvieratách neprinášajú presné a spoľahlivé výsledky. Dokazujú to tisícky medikamentov stiahnutých z predaja, ktoré spôsobili aj napriek restom na zvieratách státisíce tragédií u ľudí, čo ich užívali.
 
   1  |  2  |  3  |  4  |  5    ďalej ďalej
 
Súvisiace linky
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.