referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Gertrúda
Nedeľa, 19. mája 2024
Sexuálne odchýlky (deviácie)
Dátum pridania: 06.03.2004 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: Annemarie
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 444
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 1.8
Priemerná známka: 2.94 Rýchle čítanie: 3m 0s
Pomalé čítanie: 4m 30s
 
Tabuizácia sexuálnych problémov uz nastastie patrí minulosti.Sexuálne deviácie,t.j.odchýlky pohlavného pudu, spolocnost vsak stále pokladá za nieco, co nemozno akceptovat, a postihnuté osoby viac – menej odsudzuje.Zial, týka sa to aj takých odchýlok, ktoré zo spolocenského hladiska nie sú nebezpecne, ako napríklad homosexualita, pluralizmus, exhibicionalizmus a dlasie.

HOMOSEXUALITA
Je trvalé uprednostovanie osob rovnakého pohlavia, pricom uprednostnovaním rozumieme aj citovú úcast (túzbu po láske, po milovanej bytosti).
Zenská forma homosexuality sa nazýva lesbizmus.
Príciny homosexuality mozu byt bud vrodené (porucha v 3. a 4. mesiaci vnútromaternicového zivota plodu) alebo získané – vplyv nepriaznivých rodinných pomerov.Zvycajne ide o kombináciu vrodených aj získaných faktorov.
Preto homosexualitu mozno len tazko zmenit alebo vyliecit.Je to v podstate to isté, ako keby sme chceli zmenit vrodenú orientáciu heterosexuálov.
Obvinovanie a trestanie týchto ludí je prejavom hrubej netolerantnosti a etickej nevyspelosti heterosexuálnej casti obyvatelstva.

Niektorí ludia uprednostnujú uspokojenie pohlavného pudu naraz s viacerými partnermi, spravidla rozneho pohlavia.Hovoríme o tzv.
 
   1  |  2    ďalej ďalej
 
Zdroje: Základy rodinnej a sexuálnej výchovy,PaedDr.Jitka Prevendárová,JUDr.Gabriela Kubícková
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.