referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Vasil
Piatok, 14. júna 2024
Správne stravovanie
Dátum pridania: 08.03.2004 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: natali
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 2 371
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 8.7
Priemerná známka: 2.97 Rýchle čítanie: 14m 30s
Pomalé čítanie: 21m 45s
 
„Povedz mi ako ješ, a ja ti poviem, kto si.”
Jean Anthelme Brillat-Savarin

1. Prirodzená a neprirodzená strava
Ako všetci vieme, život je pripútaný k hmotnému organizmu - telu. Toto telo musí byť preto schopné viazať životnú energiu, čo je skutočnosť, s ktorou náležite nepočítame. Je nám tiež známe, že náš život úplne závisí od Slnka. Keby nebolo Slnko, nebol by na Zemi život, ale tma a prenikavý chlad. Je to však jedine rastlinstvo so svojimi doširoka sa rozprestierajúcimi zelenými listami, ktoré je schopné zachytávať slnečné svetlo a kumulovať ho v koreňoch, hľuzách, ovocí a semenách.
My ľudia a zvieratá nedokážeme týmto spôsobom využiť slnečné svetlo. Preto, ako ľudia, tak i zvieratá, potrebujú rastliny ako sprostredkovateľa medzi sebou a slnkom. Čerstvá surová rastlinná strava znamená vlastne výživu slnečným svetlom a má najväčšiu výživnú hodnotu, ktorá nemôže byť žiadnym spôsobom zvýšená alebo zväčšená - ale len zmenšovaná!
K tomuto dochádza pri zvädnutí, skladovaní, sušení a kvasení, alebo keď potravu varíme, pečieme, smažíme alebo sterilizujeme. Život neznáša veľké ohrievanie. Ak zmizne život, stráca potrava svoju prirodzenú sviežu chuť a arómu. Čo sa potom všetko musí urobiť, aby jedlo malo vôbec nejakú chuť! A to my teda aj robíme! Miešame dohromady mnoho rozličných zložiek, pridávame soľ, cukor, korenie, tuk, maslo, atď. Odstraňujeme zo pšeničného zrna klíčik a plevy, aby sme získali pšeničnú múku pre pečenie chleba a koláčov. Lúpeme ryžu, pripravujeme umelý cukor a cukrovinky, odstraňujeme z jabĺk a hrušiek kožku, semená, zrnká, šúpeme zemiaky a mrkvu. Pojedáme ohromný prebytok živočíšnych bielkovín v podobe mäsa, rýb, vajec, syrov a mlieka. Pripravujeme nápoje z kávových a kakaových zŕn a čajových lístkov, ktoré obsahujú dráždivé jedy. Pripravujeme pálenku a z obilia a hrozna opojné jedy, ktoré dráždia a ochromujú predovšetkým šedú mozgovú kôru. Konzervujeme potraviny jedovatými chemikáliami, akými sú kyselina benzeová, salicylová, sanitra, kyselina bórová, aby dlho vydržali a krásne vyzerali. Skrátka, ničíme surovú stravu - prirodzenú potrebu tak, ako je to len možné a nevieme nič o následkoch svojho počínania. K tomu pristupuje i to, že užívame bolesť zmierňujúce lieky, uspávacie a ukľudňujúce jedy, alebo prinajmenšom organizmu cudzie látky. Vdychujeme dym z dráždivých a silne jedovatých tabakových listov. A nakoniec, aby sa na to nezabudlo, obrábame zle pôdu. Nesprávne ju hnojíme.
 
   1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  ďalej ďalej
 
Zdroje: Dr. Nolfi Kristine1994: Liečenie surovou stravou, Eko - konzult Bratislava, 127 strán, časopis EVA, 10/2002, str. 105
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.