referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Paulína
Sobota, 22. júna 2024
Rocková hudba v štýle Queen
Dátum pridania: 15.04.2004 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: bábika :-)
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 1 139
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 3.7
Priemerná známka: 2.95 Rýchle čítanie: 6m 10s
Pomalé čítanie: 9m 15s
 
Moja práca, sa bude predovšetkým týkať rockovej hudby a ako sa podarilo skupine Queen ju stvárniť. Prečo som si vybrala túto tému? Pretože mám rada skupinu Queen a chcela som sa o nej niečo dozvedieť, lebo doteraz som poznala len pár ich pesničiek. No mám ale aj veľmi rada rockovú hudbu. Tak preto táto téma. Touto prácou chcem povedať hlavne to, že rock je jeden z najlepších štýlov aké hudba pozná. A práve skupine Queen sa podarilo tento štýl priblížiť toľkým ľuďom.
Než začnem hovoriť o tom aký bol rock za éry Queen by som malo niečo spomenúť celkovo o rocku. Šesťdesiate roky sú ,,zlatým obdobím” rockového sveta. S odstupom jedného desaťročia prichádzajú k slovu prvé generácie poslucháčov, ktoré už sú odchované na zďaleka nie takých krotkých nahrávkach Chucka Berryho a Elvisa Presleyho. Rockový tep im prešiel natoľko do krvi, že čoskoro mohli prekročiť hranicu len slepého kopírovania. Po prvý krát sa to podarilo vo Veľkej Británii. Keďže kolískou bola Veľká Británia rock sa začal udomácňovať aj v Európe a neprenikol len do Ameriky. V Európe zapôsobila britská vlna ako začiatok niečoho úplne nového. Prečo Británia? Lebo práve Beatles boli tými, ktorí tento štýl hudby priniesli na pódium. Rock je vlastne prerobený rock-and-roll beatovými skupinami (beat –základný puls tejto hudby). Kritika toto považuje za podradné a absolútne neumelé. Podľa nich išlo hlavne o rámus bez akejkoľvek hudby, za ktorým nič nestálo – s výnimkou nadšených hráčov. Toto nie je príliš lichotivá charakteristika. No nejde len o kritiku z vonka, ale je to pohľad z vnútra. Ale časom sa rocková hudba zdokonaľovala a nadobudla ten správny šmrnc. No kritici ani hráči nemajú radi, keď niekto z ich hudby robí prílišné umenie a zabúda na jednoduché zdroje, z ktorých vyšla. Prílišné zuchlašťovanie rock nikdy neznášal, pretože ho to pripravovalo o jeho vitalitu. U každej skupiny sa rock vyvíjal inakšie. Jedny začínali pri tvrdom gitarovom zvuku a bluesovo ladených pesničkách, ďalší reformáciou jazzových comb.. Tým možno povedať, že rock je jedno veľké experimentovanie s hudbou. Postupom času vzniká nový druh rocku takzvaný folk-rock. Tento názov preto lebo sa začali rockovo upravovať ľudovky. Postupne sa rock dostáva do takej podoby kedy sa začína jednoduchý poctivý rock kombinovať s výraznými melódiami a vokálnymi harmóniami. Takúto, no o niečo výbojnejšiu variantu predstavuje skupina Queen, ktorej tvorba je postavená na vokály Freddieho Mercuryho.
 
   1  |  2  |  3    ďalej ďalej
 
Zdroje: Queen ich vlastnými slovami – Mick St. Michael, Panoráma populární hudby 1918/1978 aneb Nevšední písničkáři všedních dní – Ľubomír Dorůžka
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.