referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Barbora
Pondelok, 4. decembra 2023
Zarobte si peniaze v USA
Dátum pridania: 08.09.2005 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: bacill
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 897
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 3.3
Priemerná známka: 2.96 Rýchle čítanie: 5m 30s
Pomalé čítanie: 8m 15s
 
Existuje niekoľko spôsobov ako zarobiť peniaze v zahraničí, zdokonaliť sa v cudzom jazyku a popritom si ešte aj z chuti zacestovať. Ako píše Ludo Jambrich (tvorca portálu www.skrz.sk o cestovaní) vo svojej knihe, ktorá je dostupná aj online: Treba zarábať v krajinách bohatých a troviť v krajinách chudobných. Bohužiaľ, zatiaľ s našou priemernou mzdou a paritou našej meny patríme ku krajinám chudobným. Musíte sa rozletieť do sveta s cieľom operiť sa.

Nepochybne medzi najžiadanejšie pracovné pobyty patrí vycestovanie do USA. Najdôležitejšie je zrejme vedieť, že do Spojených štátov amerických neexistuje iba jedno vízum, ale rádovo desiatky. Navyše na rozdiel od väčšiny zemí v USA je špecifický zákon, na základe ktorého môžete robiť iba to, čo je dané vaším typom víza.

Medzi druhy amerických neprisťahovaleckých víz patria napríklad:

B2 Temporary tourist visitor - Turistické vízum, na základe ktorého môžete krajinu navštíviť ako turista, nič viac. Často však na toto vízum ľudia načierno pracujú, pretože ho môže získať prakticky ktokoľvek. Samozrejme takýmto výletom podstupujete niekoľko rizík a všetko si hradíte úplne sami. O skúsenostiach pri vybavovaní víz sa môžete dočítať na www.praca-usa.sk.

B1 Temporary business visitor - Vízum na služobnú cestu do USA, pričom Váš zamestnávateľ a zdroj príjmu je v USA.

H2B - Pracovné víza - Musíte mať zamestnávateľa v USA, ktorý musí kontaktovať Immigration and Naturalisation Office v USA a vybaviť Vám pracovnú petíciu - tlačivo INS I-797. Je to pre zamestnávateľa obtiažna a pomerne zdĺhavá a náročná procedúra, kde sa musí napríklad dokumentovať prečo ste Vy lepší ako dostupná americká pracovná sila. Na udelenie pracovných víz H2B musíte predložiť okrem iných dokumentov originál tejto pracovnej petície - formulár Imigračnej a naturalizačnej služby I-797.

J1 Exchange visitor - Najobľúbenejšie a najpraktickejšie vízum pre mladých ľudí a študentov. Ide o vízum umožňujúce pobyt v USA s možnosťou zarobiť si. Vízum typu J-1 má niekoľko programov, ktorých cieľom je výmena skúseností, znalostí a schopností medzi občanmi USA a cudzích zemí. Tieto programy sú organizované a spoplatňované sponzormi (americkými organizáciami) a sú schvaľované Americkou Informačnou Agentúrou (USIA), ktorá má nad nimi neustály dohľad. Každý sponzor má k dispozícii obmedzený počet IAP-66 formulárov, jedine na základe ktorého máte možnosť o tento druh víza žiadať.
 
   1  |  2  |  3    ďalej ďalej
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.