referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Vratko
Utorok, 29. novembra 2022
Súvislá prevádzková prax
Dátum pridania: 04.11.2005 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: Lukas82
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 420
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 1.4
Priemerná známka: 2.95 Rýchle čítanie: 2m 20s
Pomalé čítanie: 3m 30s
 
Na úvod musím poďakovať firme Dor s.r.o. , pretože som tam mohol vykonávať prax v priebehu týchto 2 týždňov. Boli to pre mňa 2 veľmi pekné týždne pretože som mohol robiť to čo ma baví a zaujíma a zároveň si aj overiť niektoré teoretické poznatky zo školy. Teraz by som vám chcel trochu priblížiť veci ktoré sa diali počas týchto 2 týždňov.

Zo začiatku to síce nebolo nič moc pretože som musel absoluhovať školenie BOZP, PO, OŽP (moc si z toho síce nepamätám ale bolo to niečo ohľadom bezpečnosti pri práci). Avšak už za 2 hodinky začala skutočná zábava pretože sa pokazila rezačka /EIH/ konkrétne jej čítačka ktorú tvoria 3 disketové mechaniky 3,5. Po rozobratí čítačky (pod dozorom odborného inštruktora Ing. Jaromíra Cabadaja ) sme zistili že to nebude až také jednoduché ako by sa mohlo zdať , pretože mechaniky ktoré tam boli použité sa už nevyrábajú a preto ich bude veľmi ťažké zohnať. Nakoniec sa ukázalo že niesu mechanicky poškodené ale len špinavé a tak som mal na pár ďalších hodín o zábavu postarané. Utorok sa vyvíjal takmer tak isto pretože hneď ako som prišiel mi bolo povedané že sa pokazil počítač ktorý sa používa na obsluhu stroja s veľmi netradičným názvom „ MAHO-DECKEL“. Po preskúmaní počítača som zistil že počas nočnej zmeny zhorel napájací zdroj (asi kvôli búrke ) a poškodený bol aj harddisk. Oba komponenty som vymenil a následne ma čakala ešte inštalácia programu. Tá našťastie prebehla bez problémov a pre mňa sa tak skončil 2. deň praxe. Streda nebola nič moc lebo keďže sa nič nepokazilo pusti som sa do kontroly stavu ostatných funkčných počítačov. Vo štvrtok som robil takzvané dievča pre všetko pretože som vypomáhal elektrikárom pri revíziách. V piatok som mal za úlohu aktualizovať databázy antivírusových programov na všetkých počítačoch ktoré nemajú pripojenie na internet. Nasledujúcí pondelok som spisoval Sw na všetkých počítačoch aby bolo možné určiť či je dostatok licencií na všetky používané programy. V utorok to bolo upratovanie kancelárie správcu siete a likvidácia chybného a nepoužiteľného Hw. V stredu konečne prišla zásielka nových tlačiarní ktoré som musel zapojiť nainštalovať a zaškoliť ľudí ktorý s nimi budú pracovať.

Tlačiarne ktoré boli nahradené novými sa posunuli ďalším ľuďom a tu bola situácia o niečo zložitejšia pretože som nemal k dispozícii ovládače pre tieto tlačiarne a musel som ich sťahovať z internetu. Vo štvrtok a v piatok ma čakala typická kancelárska robota a to aktualizovať a prepísať PBP / prevádzkovo bezpečnostné predpisy/ a PPU / predpisy pre údržbu strojov /. To bolo v skratke asi tak všetko čo som robil počas 2 týždňov kedy som nemusel chodiť do školy.
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.