referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Valér
Nedeľa, 18. apríla 2021
Skladovanie zeleniny
Dátum pridania: 30.11.2002 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: WRC
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 1 602
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 6.2
Priemerná známka: 3.00 Rýchle čítanie: 10m 20s
Pomalé čítanie: 15m 30s
 
"Skladovanie rastlinných produktov."

"Skladovanie hlúbovej zeleniny."
Hlúbová zelenina.


Záujem o hlúbovú zeleninu v poslednom období rastie a to nielen pre jej senzorickú kvalitu, ktorá sa vyznačuje typickou jemnou textúrou, pestrou chuťou a vôňou, ale tiež pre jej zdravotnú a nutričnú hodnotu, ktorá sa dobre uchováva aj počas skladovania.

Medzi hlúboviny patrí popri hlávkovej bielej a červenej kapuste pekinská a čínska kapusta, hlávkový, ružičkový, kučeravý a šparglový kel a karfiol. Pestujú sa na letný a jesenný zber, kel aj na prezimovanie na zimný a jarný zber. Medzi jednotlivými zbermi ich môžeme skladovať. Vyberáme odrody s dobrou trvanlivosťou, plody dobre vyvinuté a nepoškodené, nenamrznuté a zdravé. Porasty nesmú byť prehnojené dusíkom. Predčasné pozberané hlávky vädnú, oneskorený zber zapríčiňuje ich praskanie a opadávanie listov.


Nesmieme ich skladovať spoločne s ovocím, pretože sú citlivé na etylén, vydychovaný dozrievajúcimi plodmi. Listy sa vplyvom etylénu oddeľujú od hlúbou a žltnú. Hlúboviny rýchlo vädnú, v suchšom sklade ich môžeme chrániť perforovanou plastovou fóliou. Počas skladovania ich ohrozujú bakteriózy, ako mokrá hniloba, čierna škvrnitosť, perospóra a plesne, napríklad pleseň sivá. Kapusta hlávková

Uskladňuje sa pomerne jednoducho. Odrody Turkis, Holt, z novších Inter, Drago, možno udržať do jari. Červenú kapustu Pourivu červenú alebo Reliat uchovávame za priaznivých okolností do konca januára. Kapustu zberáme čo najneskôr, ale před príchodom silnejších mrazov. Predčasne pozberané hlávky vädnú, po oneskorenom zbere sú náchylné na praskanie. Najvhodnejšia veľkosť hlávok je okolo dvoch kilogramov, nadmerné hlávky sú na uskladňovanie nevhodné. Pred uložením na hlávkach ponechávame len dva až tri obalové listy a uložíme ich na vzdušnom tienistom mieste, kde týždeň osychajú.
Menšie zásoby kapusty ukladáme s hlúbom a koreňmi do zazimovacích jám alebo do vlhkého piesku v pareniskách. V pivniciach hlávky naukladáme do pyramíd tak, aby hlúby smerovali dovnútra. Väčšie množstvá uskladňujeme s lúbom skráteným na tri centimetre, voľne uložených v hrobliach a v pivniciach na polici alebo v prepravkách. V suchších miestnostiach zakrývame hlávky fóliou.
Optimálna teplota je -1 až 0 oC, relatívna vlhkosť vzduchu 90-95% a stredne intenzívne vetranie.S počiatku vetráme viac a až po štyroch až šiestich týždňou vetranie obmedzíme. Straty dosahujú do januára 15-20%, do apríla 20-40%.
 
   1  |  2  |  3  |  4  |  5    ďalej ďalej
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.