referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Henrieta
Utorok, 28. novembra 2023
Stigmi vampíra
Dátum pridania: 26.09.2005 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: Keco
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 576
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 2
Priemerná známka: 2.96 Rýchle čítanie: 3m 20s
Pomalé čítanie: 5m 0s
 
Sú bledí , ako studené svetlo mesiaca ,ktoré ich volá aby sa prebudili zo záhrobného spánku. Aby im navrátilo stratenú silu darovanú temnými bohmi , ktorý ich vedú na osamelú výpravu za čerstvou krvou. Opúšťajú svoje rakvy a v studenej hline je len ledva vidieť otisky ich astrálnych tiel. Stále hladný , odsúdený k večnému hladu a k túžbe po stále čerstvej krvi.


Upíri - najstaršia rasa žijúca na Zemi. Prastará armáda sýtiacich sa krvou živých.
Zdá sa Ti to prehnané? KRV! Je to čo ich spája postupom dejín do dnes. Nič ľudstvo nefascinovalo tak ako krv. Verejné popravy, kruté vojny.... Píšu sa dejiny a píšu sa krvou. Tvrdí sa ,že vampirizmus povstal v dobách veľkého Egypta mocou egyptských čiernych mágov ,alebo je jeho pôvod pripisovaný do obdobia Atlantídy. Jeho začiatok sa stráca niekde v žiary pohanských ohňov a prvých magických rituálov. V uctievaní života a volaní smrti. Do Európy prišiel vampirizmus s rímskymi legendami. Ľudia verili na prítomnosť a existenciu upírov vo svojej spoločnosti a bolo to pre nich prirodzené.

UPÍR

Temný nočný prízrak vstávajúci z hrobu a sýtiaci sa ľudskou krvou. Medzi živých prichádza obvykle medzi súmrakom a svitaním, pije ich krv, čím sa udržuje pri živote.... Pretože krv je život.
Berie na seba často podobu vlka , netopiera, krysy alebo hmly. Najčastejšie ale chodí v podobe atraktívneho, hypnotického a erotického človeka.
Zosobňuje ich tajná postava s plnými červenými perami, bielou pokožkou a dlhými bielymi zubami s kvapkami krvi. Sú obdarený nadprirodzenou silou, ovládajú mágiu a hypnotickými vlastnosťami.
Upírom môže byť muž či žena , pričom charakteristický je ich krutý pohľad.
Znalci biblie - Starého zákona tvrdia, že isté slová v tretej knihe Mojžišovej , kapitole 17 sú adresované nepochybne upírom:
" Krvi žiadneho tela jesť nebudete, alebo duše rôzneho tela jesť
krv jeho. Kto by ju jedol, bude vyhladený."
 
   1  |  2    ďalej ďalej
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.