Tento článok bol vytlačený zo stránky https://referaty.centrum.sk

 

Vlády odtajnili časť správ o UFO, už nemožno pochybovať

Vlády odtajnili časť správ o UFO
Už nemožno pochybovať

Utajované skutočnosti týkajúce sa štátu sú odtajňované každých 25 alebo 50 rokov. Týka sa to aj UFO. Hoci informácie, ktoré v poslednom čase vyšli na denné svetlo, neuspokoja našu zvedavosť na sto percent, stačia, aby dokázali skeptikom, že príbehy o mimozemšťanoch a ,,lietajúcich tanieroch" nemožno zaradiť medzi rozprávky.

Najviac kontroverzií vzbudil prípad Roswell (štát Nevada, USA) z roku 1947. Väčšina ľudí je prevedčená, že tam došlo k havárii kozmickej lode (tie, mimochodom, nie sú také zriedkavé, ako by sme si mohli myslieť). Na palube našli niekoľko mimozemšťanov, z ktorých najmenej jeden prežil a dostal sa do rúk vedcov. Je známe, že vojaci z blízkej základne túto možnosť spočiatku neodmietali, lebo veď jeden z nich poslal správu o UFO. Až neskôr sa začalo hovoriť, že na poli havaroval meteorologický balón. Všetci netrpezlivo čakali, aké správy preniknú na verejnosť, keď CIA konečne v roku 1999 odhalila staré dokumenty. Nič sa však nestalo. Vláda naďalej tvrdí, že to nebolo UFO. To však ufológov iba posilnilo v presvedčení, že záležitosť musí byť veľmi dôležitá a vážna, keď vláda (nie po prvýkrát) obchádza zákon.

Vplyv na odtajnenie vojenských aktov o UFO mali zrejme aj najnovšie vedecké objavy týkajúce sa rýchlosti svetla, hoci oficiálne neboli akceptované (lebo by vyvolali priveľký otras vo fyzike).

Podľa teórie relativity rýchlosť svetla je nemenná a neprekročiteľná. Ale traja fyzici profesori Gunter, Nimitz a Deutsch z oddelenia fyziky Univerzity v Kolíne, v januári 1998 dokázali, že túto hranicu možno prekročiť. Počas veľakrát opakovaných experimentov dosiahli molekuly v laboratórnych podmienkach až päťkrát vyššiu rýchlosť, ako je rýchlosť svetla. A zrazu sa ukázalo, že neuveriteľné príbehy svedkov javu UFO a nezvyčajné teórie bádateľov tohto javu majú pevný vedecký základ, ktorý je v súlade s najnovšími názormi fyzikov vrátane možnosti cestovania v čase. Už to nie sú príbehy ,,vycucané z prsta", výpovede jedincov túžiacich po popularite. Nakoniec pred sto či dvesto rokmi neboli takisto mnohé veci predstaviteľné (parný pohon, ponorka, elektrické osvetlenie, lety do kozmu), veci, ktoré sú dnes bežnou realitou.

Najslávnejší fyzik súčasnosti Stephen Hawking tvrdí, že to, čo dnes vnímame ako UFO, môžu byť naši potomkovia prichádzajúci z budúcnosti. Keď môžu cestovať do našich čias, určite môžu cestovať aj ďalej do minulosti. To by, pravda, objasnilo určitú ufologickú záhadu, že nielen v stredoveku, ale už pred 3,5 tisíca rokmi vtedajší egyptskí kňazi presne opísali UFO takmer identické s tými, aké lietajú nad našimi hlavami dnes.

Pravda, nemuselo ísť o celkom rovnaké UFO, veď čas beží a všetko sa vyvíja. Stačí, ak porovnáme prvé lietadlá s dnešnými. Napokon o cestovaní v čase sa v ezoterických kruhoch hovorí už dávno. Nedávno sme v našom časopise uverejnili závažný článok o Strážcoch času, cestovateľoch v čase. Muž, skrývajúci sa pod menom doktor Anderson, ktorý tieto skutočnosti prezradil, tvrdí, že tento fakt je najlepšie utajovaným tajomstvom v USA. Takisto tvrdí, že našu planétu navštevujú predstavitelia mnohých civilizácií a špičky v USA o tom dobre vedia...

Nielen v Spojených štátoch amerických nastal čas na odtajnenie dokumentov. Správy, ktoré prichádzajú z iných krajín, sú radostnejšie pre hľadačov pravdy o UFO.

Ako je medzi prívržencami mimozemšťanov známe, vo Švajčiarsku žije známy kontaktér Meier, ktorý už dlhé roky tvrdí, že sa veľakrát stretol s ufonautmi prichádzajúcimi zo súhvezdia Plejád. Je autorom mnohých fotografií kozmických lodí. Niektorí bádatelia javu UFO však pochybujú o ich autentickosti. Koncom roku 1997 však švajčiarska armáda odtajnila všetky svoje ufologické archívy a bádateľom tohto javu dala k dispozícii vyše 170 000 fotografií týchto objektov spolu so značným počtom správ. Najväčším zaskočením však bola jedna z Meierových fotografií, na ktorej je UFO a stíhačka. Mnohí túto snímku považovali za fotomontáž. Zrazu však bola publikovaná správa pilota tejto stíhačky, ktorý objekt videl!

Správy začali v hojnejšom počte prichádzať aj z bývalého ZSSR. Šéf generálneho štábu ruskej protileteckej obrany, ktorá mala kontrolu nad šestinou sveta, informoval, že 21. marca 1990 sa najrýchlejšie stíhačky snažili dohoniť objekt s priemerom 150 metrov. Podľa záznamu pozemských prístrojov letel rýchlosťou 5000 km za hodinu.

Už v roku 1990 belgické vojenské letectvo odovzdalo ufológom úplný materiál o mnohých preletoch UFO. Napríklad v noci z 30. na 31. marca roku 1990 spozorovali na oblohe dva veľké objekty. Dve veľké stíhačky F-16 ich nedokázali dohoniť. V určitej chvíli objekty pohybujúce sa rýchlosťou 1750 km za hodinu zostúpili strmhlav z výšky 2770 metrov na 1200 metrov a zmizli... Čo znamenal tento manéver? Stroje mali rýchlosť 486 metrov za sekundu. Chvíľami stáli, znehybnené v priestore bez pohnutia, a zrazu dosiahli rýchlosť 1500 km za hodinu, čo znamená preťaženie 43 G. Človek, ktorý skáče z výšky 4 metrov, dosiahne zrýchlenie 1 G. Astronauti štartujúci v raketách s veľkými ťažkosťami prekonávajú preťaženie 5 -- 7 G (pri skúškach idú niekedy až na 14 G, čo je posledná hranica ľudských možností). Akýkoľvek pozemský objekt štartujúci so zrýchlením 43 G by sa v momente rozpadol na drobné kúsky...

O tom, že nás navštevujú bytosti patriace k iným civilizáciám, alebo z navzájom znepriatelených táborov, sa môžeme presvedčiť aj zo správ somálskej vlády. Somálsko leží v Afrike, na juh od Sudánu. Dňa 5. a 7. decembra 1995 tam došlo k bitke medzi dvoma rôznymi mimozemskými objektmi. Ťažko povedať, ktorá strana vyšla z boja víťazne, lebo ani netušíme, kto s kým a prečo bojoval. Počas spomínaných dvoch dní bolo na jasnom nebi vidieť dva lesklé ,,taniere", ktoré na seba vysielali lúče akéhosi žiarenia. Pozorovatelia potom počuli dve ohlušujúce explózie, ktoré vyvolali u obyvateľov z okolia chorobu podobnú ochoreniu z ožiarenia, a to napriek tomu, že nebola zistená žiadna zvýšená rádioaktivita. Choroba sa prejavovala dušnosťou, náhlym kašľom a silnými bolesťami hlavy. Najčudnejšie sa po explózii zachovali domáce zvieratá -- mnohé z nich zdiveli a ušli.
O týždeň skôr, 28. novembra 1995 UFO, podobné jednému zo ,,somálskych", spozorovali nad letiskom v Dubaji v Spojených arabských emirátoch.

Každoročne sa objavujú nové dôkazy o tom, že UFO skutočne existuje. Existujú ľudia na našej planéte, ktorí vedia pravdu. A možno ju už poznáme aj my, len jej nechceme uveriť.

Koniec vytlačenej stránky z https://referaty.centrum.sk