referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Viliam
Sobota, 28. mája 2022
Betón
Dátum pridania: 28.07.2008 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: jana661
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 380
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 1.1
Priemerná známka: 2.97 Rýchle čítanie: 1m 50s
Pomalé čítanie: 2m 45s
 

BETÓN

1. Úvod:

a) Dôvod spracovania: Dôvodom spracovania tejto stredoškolskej odbornej činnosti je zadanie ročníkovej práce so slovenského jazyka a literatúry.

b) Cieľ, ktorý práca sleduje: Cieľom tejto práce je získať a priblížiť sebe i čitateľovi tejto práce základné informácie a fakty z technológie betónu, jednak z navrhovania nosných železobetónových prvkov a plus porovnať si doteraz získané vedomosti a tiež naučiť sa pracovať s odborným textom, ktorý mi slúžil na napísanie tejto odbornej práce.

2. Metodika práce

Pri písaní práce som postupovala postupne.Najprv som si zapožičala potrebnú literatúru z knižnice, a po jej prečítaní som si zhromaždila potrebné množstvo materiálu v odbornej literatúre k danej problematike, povystrihovala som si výstrižky z publicistických denníkov, z novín a časopisov k danej problematike, ktoré som po preštudovaní roztriedila podľa kompozície na kapitoly a k niektorým ťažiskovým témam som začala metodicky spracovávať odbornú problematiku technológie betónu. Potom som materiál spracovala na nečistopis podľa vopred stanovených bodov. Celú prácu som po dôkladnom preštudovaní a vyhodnotení získaných poznatkov a materiálov usporiadala do približnej formy ročníkovej práce a postupom času aj prepísala na počítači. Keď bola práca vypracovaná a ukončená, odovzdala som ju.

3. BETÓN

3.1 História betónu

Slovo betón je prevzaté z francúzského béton = hrubá malta a pochádza z latinského betunium = kamenná malta. Technológia betónu je technická vedná disciplína, ktorá sa zaoberá zložením, výrobou a vlastnosťami s minimálnou energetickou náročnosťou (úsporou cementu) a minimálnym zaťažením životného prostredia.
Bez betónu je dnes nemysliteľná:

  • bytová a občianská výstavba
  • výstavba priemyselných objektov
  • stavba ciest, diaľníc a letiskových plôch
  • stavba mostov a tunelov
  • stavba vodných diel a vodohospodárských objektov

Betón sa dnes uplatňuje v oblastiach, ktoré boli predtým doménou ocele a dreva.

 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.