referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Vojtech
Utorok, 23. apríla 2024
Profil Coop Jednota Slovensko
Dátum pridania: 21.03.2006 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: all1
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 508
Referát vhodný pre: Gymnázium Počet A4: 2.2
Priemerná známka: 2.96 Rýchle čítanie: 3m 40s
Pomalé čítanie: 5m 30s
 
PROFIL COOP JEDNOTA SLOVENSKO
COOP Jednota Slovensko, s.d. je spoločnosť, spájajúca 33 právne samostatných spotrebných družstiev na Slovensku.
Zastupuje navonok systém spotrebných družstiev voči štátnej správe, samospráve a legislatívnemu procesu. Vytvára podmienky na rozvoj spotrebných družstiev centralizovaným marketingom, výrobkami pod vlastnou značkou a najnovšie aj nákupnou kartou. Systému spotrebných družstiev prináša jednotnú identitu, know-how a inováciu podľa najnovších trendov v maloobchode u nás aj v zahraničí. Pre systém spotrebných družstiev zabezpečuje COOP Jednota nákup potravinárskeho a nepotravinárskeho tovaru.

Centralizovaný nákup dosiahol v roku 2004 približne 80 % z maloobchodných obratov COOP Jednôt.
Systém COOP Jednota si udržiava pozíciu lídra medzi maloobchodnými reťazcami, pôsobiacimi v Slovenskej republike, aj v silnej konkurencii. V roku 2004 dosiahol maloobchodný obrat vo výške 30,26 mld. Sk. Maloobchodná sieť členov COOP Jednota Slovensko k 31.12. 2004 predstavovala spolu 2 440 predajní, z ktorých 2 365 bolo zaradených do reťazcov (COOP Jednota POTRAVINY, COOP Jednota SUPERMARKET, COOP Jednota TERNO SUPERMARKET). Kým počet veľkoplošných mienkotvorných predajní TERNO Supermarket a SUPERMARKET vzrástol, predajní menšieho formátu vidieckeho typu naopak ubudlo.

Zamestnanosť
V roku 2004 systém COOP Jednota zamestnával 13 824 zamestnancov.

Ostatné aktivity
Patrí k nim činnosť Nadácie Jednota COOP, ktorej hlavným programom je pomoc zdravotníctvu. Orientuje sa najmä na kúpu lekárskych prístrojov v nemocniciach okresných miest, sídlach centrál jednotlivých spotrebných družstiev.
Zaujímavým marketingovým projektom je Jednota pre školákov, prostredníctvom ktorého COOP Jednota Slovensko ako aj ostatní organizátori a partneri podporujú rozvoj športu na základných školách. S veľkým ohlasom sa stretol už jeho tretí ročník v šk.roku 2004/2005, ktorého súčasťou bola už po druhý raz aj futbalová súťaž Jednota Futbal cup.

Výberom podujatí, na ktorých sa COOP Jednota Slovensko, SD podieľa ako partner, sa snaží o podporu kvality, zdravia a mladých talentov v oblasti športu i kultúry. V roku 2003 bol partnerom takých podujatí ako Krištáľové krídlo, Deň narcisov, Mosty Gesharim 2003, Intraco 2004, či Cena predsedu predstavenstva COOP Jednota Slovensko v prvom ročníku o najlepšie obhájenú diplomovú prácu v oblasti obchodných a iných marketingových činností CJS a iných obch. sietí pôsobiacich na Slovensku. Toto ocenenie získala absolventka EU Dáša Danišová.

Ocenenia
Od svojho vzniku zaznamenal COOP Jednota Slovensko, SD viacero úspechov vo forme ocenení v rôznych súťažiach. V roku 2004 to boli:
- Zlatý dukát 2004 v kategórii Osobnosť pre predsedu predstavenstva COOP Jednota Krupina J. Kvasa.
- Cena Slovenskej komory mladých - v kategórii obchodných spoločností sa za rok 2004 sa COOP Jednota Slovensko umiestnila na 2. mieste.
- Družstevná cena Samuela Jurkoviča - predstavenstvo Družstevnej únie SR ju udelilo predsedovi COOP Jednota Trnava B. Uváčikovi, Gen. riaditeľovi Coop Jednota Slovensko V. Švarcovi, podpredsedovi COOP Jednota Prievidza J. Pokornému a In memoriam Z. Hosszúovi z COOP Jednota Nové Zámky.
- Pamätná medaila Obchodnej fakulty Ekonomickej univerzity pre predsedu predstavenstva COOP Jednota Slovensko A. Ďurčeka.ň

Organizácia predajne Coop Jednota v Leviciach

-ovocie a zelenina
-alkohollicke a nealkoholické nápoje
-mliečne výrobky
-pekárenské výrobky
-cukrovinky
-drogéria
-samostatné mäso a údeniny
-samostatné cukrárenské výrobky

- predajna je velmi prehľadná, všetky akciové a zlacnené výrobky sú označené výraznými farbami na pútačoch a sú väčšinou umiestnené na okrajoch regálov,tak, aby boli dobre viditeľné.

Porovnanie cien :

Coop Jednota Slovensko

- pivo Corgoň 10° 11,90
- sardinky v oleji 120g 11,90
- Budiš minerálna voda 13,90
- Figaro mliečna čokoláda 18,90
- Raciol 5 l 225,90
- Activia jogurt 11,50

Billa
- pivo Corgoň 10° 11,90
- sardinky v oleji 120g 16,90
- Budiš minerálna voda 16,50
- Figaro mliečna čokoláda 19,90
- Raciol 5 l 189
- Activia jogurt 10,90
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.