referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Želmíra
Štvrtok, 23. mája 2024
Prejav Ako ďalej v rodine?
Dátum pridania: 30.11.2002 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: mariana
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 575
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 1.9
Priemerná známka: 2.97 Rýchle čítanie: 3m 10s
Pomalé čítanie: 4m 45s
 
Základom každej spoločnosti je rodina. Dobré ovzdušie v každej rodine možno vybudovať len na schopnosti lásky.
Naozaj v našich rodinách chýba láska. Koľko je dnes takých prípadov, že sa manželia rozchádzajú, rozvádzajú. Prečo vlastne? Prečo sa nevedia,nechcú navzájom tolerovať, chápať? Prečo sú takí pyšní? Prečo niekto z nich nechce prvý vysloviť slová prepáč,odpusť mi. Veď v ten najkrajší deň ich života, v deň sobáša si sľubovali vernosť, lásku. Tú lásku, ktorá chýba chýba vo väčšine rodín.
A čo deti? Rodičia pri tých najdôležitejších rozhodnutiach myslia len na seba. Pritom vlastne vôbec nevedia ako deti tým ich rozhodnutím trpia. Tá malá dušička ešte nechápe o čo v jej rodine ide, nevie ani to, že stráca ocka alebo mamu. Koľko je takých prípadov? Samozrejme nechcem tým povedať, aby rodičia za každú cenu ostávali spolu, ale aby deti rozchodom, rozvodom rodičov netrpeli,nestrácali jedného z rodičov. To ako sa rodičia od svojich detí na míle vzďaľujú vidieť na príklade, ktorý uvádzam:
Rodičia, obaja zamestnaní, vošli do obchodu z hračkami kúpiť svojej malej dcérke niečo na meniny. Vysvetľujú predavačke: "Celý deň sme mimo domu. Hľadáme niečo pre potešenie našej dcérky, niečo čo by ju zbavilo pocitu osamelosti. Nechceme, aby celý deň bola sama." "Ľutujem, ale to čo hľadáte nemáme", povedala úprimne predavačka, ale rodičov nepredávame".
Každý človek túži po šťastnom rodinnom živote.No nie len ten, ktorý nevyrastal v harmonickom prostredí, ale i taký čo žil v šťastnom rodinnom kruhu. Naozaj je nádherný pohľad na rodinu ktorej nechýba láska. V dnešnej dobe mnoho rodín trpí nezamestnanosťou, zlými podmienkami bývania.Chýbajú financie, ktoré sú v dešnej dobe podstatné pre slušný život. No to by ale nemalo narúšať rodinné vzťahy, práve by to malo napomáhať k väčšej súdržnosti rodinných členov. Bolo to už dávno cez druhú svetovú vojnu. Velitelia vyzvali vyzvedačov, aby preskúmali terén a aby zistili z akej strany sa dá uskutočniť dobrý útok na protivníka.Prieskumné čaty, ktoré poslali povedali to isté ako vyzvedači:"Existuje len jedno miesto, kadiaľ by sa dalo prejsť. Ale tam stojí dom, v ktorom býva veľká rodina.Dalo by sa povedať, že sú to najšťastnejší ľudia na zemi aj napriek tomu, že je vojna. Ak tadiaľ prejdú vojská, bude zničené ich šťastie". Po vypočutí tejto správy nikto nebol schopný vydať rozkaz na prekročenie hranice.
 
   1  |  2    ďalej ďalej
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.