Tento článok bol vytlačený zo stránky https://referaty.centrum.sk

 

Olympijské hry, olympijský duch

OLYMPIJSKÉ HRY

Olympijské hry sú medzinárodné športové súťaže, ktoré sa konajú každé štyri roky! Športovci súťažia približne v 270 športových disciplínách.

Prvé moderné olympijské hry otvoril grécky kráľ JURAJ 1. 5. apríla 1896 v Aténach. Mali obrovský úspech, ale až po niekoľkých rokoch sa olympijské hry stali celosvetovou uznávanou udalosťou. OLYMPIJSKÝ DUCH

Cieľom olympijských hier je podporovať mier rovnosť a priateľstvo a podnietiť súťaživosť účastníkov z celého sveta. Na veľkej svetelnej tabuli na každých olympijských hrách je toto posolstvo:

„ Nie je dôležité zvíťaziť, ale zúčastniť sa .. “

Otvárací ceremoniál

Každé olympijské hry sa začínajú otváracím ceremoniálom, nástupom jednotlivých krajín podľa abecedy, na čele s Gréckom, kde sa hry zrodili. Nástup uzatvára hosťujúca krajina. Súčasťou slávnostného otvorenia hier je zloženie olympijského sľubu, zapálenie olympijského ohňa a vztýčenie olympijskej zástavy. Holuby, ktoré sú symbolom mieru, sa vypustia nad štadión. Olympijská pochodeň

Štyri týždne pred začatím olympijských hier sa v Grécku slávnostne zapáli olympijský oheň. Skupinky bežcov potom prenesú zapálenú olympijskú pochodeň do krajiny, kde sa budú konať olympijské hry. V otvárací deň olympijských hier vbehne posledný bežec na štadión a zapáli na ňom olympijský oheň, ktorý až do skončenia hier. .

Koniec vytlačenej stránky z https://referaty.centrum.sk