Tento článok bol vytlačený zo stránky https://referaty.centrum.sk

 

Vlasy

Aby vlasy boli krásne

Už vás nebaví utrácať stovky korún za ozdravujúce a výživné kúry na vaše zničené a nezdravé vlasy? Tak si ich vyrobte doma!

Pre lesklé vlasy

Recept číslo 1:
Prírodná citrónová kúra vám určite pomôže. Vytlačte šťavu z jedného citróna a votrite ju do umytých vlasov. Nechajte 15 až 20 minút pôsobiť a potom kúru opláchnite.

Recept číslo 2:
Hrsť lístkov mäty zalejte vriacou vodou a nechajte 10 minút vylúhovať. Potom k nim pridajte 1/8 litra ovocného octu. Keď zmes vychladne, preceďte ju cez kávový filter. Potom si ju votrite do vlasov a neoplachujte. Okrem toho, že vaše vlasy nadobudnú lesk, stratia sa aj lupiny a vlasy sa prestanú mastiť.

Recept číslo 3:
Pripravte si 1 polievkovú lyžicu jablčného octu, dve polievkové lyžice olivového oleja a 2 čajové lyžičky citrónovej šťavy. Pridajte k nim 1 polievkovú lyžicu bieleho jogurtu a jednu lyžicu medu. Všetko zmiešajte dokopy, naneste na vlasy a nechajte 10 minút pôsobiť. Potom opláchnite.

Na suché vlasy a rozštiepené končeky

Recept číslo 4:
Jednu až dve polievkové lyžice kokosového oleja naneste na vlasy a nechajte cez noc pôsobiť. Ráno si vlasy stačí len umyť. Na suché vlasy nikdy nenanášajte gél na vlasy, pretože ich ešte viac vysušuje. Zabrániť tomu môžete, ak doňho pridáte trochu balzamu na vlasy.

Vyčistite pokožku hlavy

Recept číslo 5:
Štyri vrecká šalviového čaju vložte do hrnčeka a zalejte 0,25 l vriacej vody. Hrnček zakryte tanierikom a nechajte vylúhovať tri hodiny. Potom čaj nalejte do fľašky, v ktorej bude akýkoľvek iný šampón. To tohto "odvaru" pridajte ešte čajovú lyžičku šalviového oleja a všetko dôkladne pretrepte.

Proti lupinám

Recept číslo 6:
Dve polievkové lyžice šalvie a usušeného rozmarínu povarte (nie dlho) v jednom litri vody a zmes nechajte odstáť asi dve hodiny. Vývar preceďte a pridajte k nemu 0,14 l jablčného octu. Kúru naneste na vlasy a opláchnite.

Recept číslo 7:

Vezmite si jednu tabletku acylpirínu, rozdrvte ju na prášok a zmiešajte s vaším bežným šampónom. Potom vlasy už len umyte a upravte obvyklým spôsobom.

Zregeneruje poškodené vlasy

Recept číslo 8:
Dva poháre teplej vody zmiešajte s dvoma kvapkami oleja. Namočte do nich hrebeň a vlasy jednoducho prečešte.

Oživí farbené vlasy

Recept číslo 9:
Dve alebo tri roztlačené kiwi zrieďte s trochou minerálky a naneste pastu na vlasy. Nechajte 20 minút pôsobiť, opláchnite vodou a kochajte sa sviežou farbou.

Koniec vytlačenej stránky z https://referaty.centrum.sk