referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Elena, Helena
Štvrtok, 18. augusta 2022
Školský poriadok
Dátum pridania: 09.10.2007 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: P1rLo
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 2 516
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 7.2
Priemerná známka: 2.99 Rýchle čítanie: 12m 0s
Pomalé čítanie: 18m 0s
 
I. Všeobecné pravidlá vnútorného poriadku školy:

1. Žiaci Základnej školy Užhorodská 39 v Košiciach svojim správaním a vystupovaním v škole aj na verejnosti reprezentujú túto školu.
2. Žiaci zachovávajú pravidlá školského poriadku, o ktorých ich triedni učitelia poučia vždy na začiatku školského roka, na začiatku II. polroka a podľa potreby aj v jeho priebehu.
3. Každý žiak chodí slušne a čisto oblečený. Nosí so sebou potrebné hygienické potreby. Na vyučovanie telesnej výchovy nosí predpísaný cvičebný úbor a na hodiny technickej výchovy a výtvarnej výchovy pracovný plášť.
4. Správanie žiakov je vždy a všade slušné a zdvorilé. Takto sa žiaci správajú v škole, v mieste svojho bydliska, ako aj pri účasti na rôznych podujatiach.
5. Žiaci zdravia učiteľov v škole a ostatných pracovníkov pozdravom "Dobrý deň". Pozdrav musí byť zrozumiteľný. Vyučujúcich oslovujú "Pán učiteľ, pani učiteľka".

II. Príchod žiakov do školy

1. Žiaci prichádzajú do školy po chodníkoch a dodržiavajú dopravné predpisy. Cez cestu prechádzajú na miestach vyznačených dopravnou značkou.
2. Do budovy školy vstupujú ráno najskôr o 7,30 hod., najneskôr o 7,50 hod. Začiatok vyučovania je stanovený na 8,00 hod. Žiaci ročníka 1.-4. vchádzajú vchodom pre 1. stupeň, žiaci ročníkov 5.-9. vchádzajú vchodom pri vrátnici.
3. Po príchode do školy žiaci odchádzajú do šatne, kde sa preoblečú a prezujú. Prezúvanie je povinné. Na prezúvanie používajú vhodné, čisté, ortopedicky neškodné prezuvky. Vstup do tried bez prezuviek sa zakazuje. Po prezutí žiaci odchádzajú do svojich tried. Šatne opúšťajú najneskôr o 7,55 hod.
4. Triedni učitelia poveria 2 žiakov, ktorí počas celého vyučovania zabezpečujú v prípade potreby otváranie a zatváranie šatní. Chodiť bezdôvodne do šatní počas vyučovania a prestávok sa zakazuje.
5. Neskorý príchod do školy sa bude tolerovať len v ojedinelých prípadoch, pri pravidelných neskorých príchodoch budeme informovať rodičov a ak ani to nebude dostatočné, pristúpime aj k nápravným opatreniam.
 
   1  |  2  |  3  |  4  |  5    ďalej ďalej
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.