Tento článok bol vytlačený zo stránky https://referaty.centrum.sk

 

RC lietadla

Ako si vytvoriť vlastné lietadlo na diaľkové ovládanie.

Najsamprv si musíme pripraviť balsu (drevo), polystyrén (3mm a cca 5mm!). Potom si zoženieme plán lietadla, aké chceme robiť.

Najsamprv by sme si mali urobiť krídlo. Krídlo si urobíme tak: pripravíme si balsu, toľko, koľko máme v pláne, napr. 5cm, vyrežeme ju a pripravíme. Keď to budeme mať, tak si pripravíme rozmery krídla, napr. 800-200mm, vyrežeme si so skalpom takýto kus, a potom ho chytíme a budeme trieť o stôl tak, že ho budeme pomaly ohýbať. Potom zoberieme tu balsu a nalepíme napr. 5cm od začiatku polystyrénu. Keď to bude hotové, tak si zoberieme hrubší polystyrén a tak isto ho vyrežeme a prilepíme ho zo spodku. Nakoniec už iba k bokom prilepíme presne ten kúsok, kde bude krídlo odkryte a máme hotové krídlo.

TRUP- ten už urobíme tak, ako sa dá, len hlavne ide o to, že krídlo bude buď zdola, alebo zhora a o 2 stupne bude predok naklonený vyššie. Trup si môžeme urobiť napr. tak ako kváder, zlepíme polystyrén. Krídielka tam prilepíme lepiacou páskou a upevníme to o krídlo. Výškovku a smerovku tak isto. Motor musí byť tiež o 2 stupne naklonený hore a doprava.

Keď niečomu nerozumiete, kľudne mi napíšte.

Koniec vytlačenej stránky z https://referaty.centrum.sk