referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Oldrich
Nedeľa, 3. decembra 2023
RC lietadla
Dátum pridania: 19.12.2007 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: romankover
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 249
Referát vhodný pre: Gymnázium Počet A4: 0.6
Priemerná známka: 2.98 Rýchle čítanie: 1m 0s
Pomalé čítanie: 1m 30s
 
Ako si vytvoriť vlastné lietadlo na diaľkové ovládanie.

Najsamprv si musíme pripraviť balsu (drevo), polystyrén (3mm a cca 5mm!). Potom si zoženieme plán lietadla, aké chceme robiť.

Najsamprv by sme si mali urobiť krídlo. Krídlo si urobíme tak: pripravíme si balsu, toľko, koľko máme v pláne, napr. 5cm, vyrežeme ju a pripravíme. Keď to budeme mať, tak si pripravíme rozmery krídla, napr. 800-200mm, vyrežeme si so skalpom takýto kus, a potom ho chytíme a budeme trieť o stôl tak, že ho budeme pomaly ohýbať. Potom zoberieme tu balsu a nalepíme napr. 5cm od začiatku polystyrénu. Keď to bude hotové, tak si zoberieme hrubší polystyrén a tak isto ho vyrežeme a prilepíme ho zo spodku. Nakoniec už iba k bokom prilepíme presne ten kúsok, kde bude krídlo odkryte a máme hotové krídlo.

TRUP- ten už urobíme tak, ako sa dá, len hlavne ide o to, že krídlo bude buď zdola, alebo zhora a o 2 stupne bude predok naklonený vyššie. Trup si môžeme urobiť napr. tak ako kváder, zlepíme polystyrén. Krídielka tam prilepíme lepiacou páskou a upevníme to o krídlo. Výškovku a smerovku tak isto. Motor musí byť tiež o 2 stupne naklonený hore a doprava.

Keď niečomu nerozumiete, kľudne mi napíšte.
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.