referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Slavomír
Pondelok, 22. apríla 2024
Pre učiteľov - Ako si rozumieť so žiakom?
Dátum pridania: 01.02.2008 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: DGDia
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 873
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 2.2
Priemerná známka: 2.98 Rýchle čítanie: 3m 40s
Pomalé čítanie: 5m 30s
 
Pre učiteľov!

Neviete si dať rady s niektorými svojimi žiakmi?
Veríte v horoskopy, znamenia, astrológiu...?

Ak aj neveríte a nemáte problémy so žiakmi skúste im predísť a pozrieť sa na ich znamenia, na ich vnútro a na správny prístup k ním. Možno zistíte chyby vo svojom výklade, možno sa poučíte a možno zase žiakom budete môcť vysvetliť na čom majú pracovať, a môžete si byť istý, že žiakovi radíte dokonale. Pozrite si dátum narodenia žiaka, prečítajte si jeho znamenie, a skúste spozorovať či jeho aktivita, alebo učenie sa približuje k znameniu. Staňte sa jednoducho jeho naozajstným učiteľom a to aj do života, istotne máte skúsenosti, ale človek sa učí stále! Budete so sebou spokojnejší a žiaci vám to istotne pozitívne vrátia!


BARAN

Dieťa ktoré sa nesie životom v znamení barana chce byť v škole vždy stredobodom pozornosti. Často krát nechtiac vykríkne, správnu odpoveď lebo jednoducho nevydrží, a chce ukázať učiteľovi, že ono je jednoducho najlepšie. Často chváľte toto znamenie a hlavne choďte naň takticky.


BÝK

Býky sú veľmi pozorné deti, no však len dovtedy kým jeho spolusediaci alebo sused nezačne zo „srandičkami“, neskôr však pri udeľovaní trestov to berie pokojne.


BLÍŽENCI

Tieto deti sa ťažko sústreďujú sem-tam sa vrtia, sú myšlienkami inde. Často sa stáva, že sú schopný poslať lístoček aj na opačný koniec triedy alebo vymýšľať si zábavky len aby sa nenudili. Po vyvolaní sa však väčšinou vedia chytiť.


RAK

Možno ho spoznať podľa toho, že počas 1hodiny zmení aj 2krát náladu. Nevyčítajte mu zbytočne, keď mu niečo nesadne, vie ho to raniť. Za každú dobrú vec čo urobí ho pochváľte, bude ho to hnať aby sa nabudúce snažil ešte viac.


LEV

Chce aby s ním nielen učiteľ ale aj rodičia zaobchádzali ako so seberovným, ak učiteľa uzná za osobu, ktorú môže rešpektovať, nedá na neho dopustiť a je pozorný. Ale ak učiteľ využíva svoju moc a chce aby ho žiak poslúchal- nepochodí.


PANNA

V škole je žiak pozorný. Ak dostane príklad nič s ním nepohne kým ho poriadne do konca nevypočíta, ak ho má učiteľ zle a žiak dobre, bude to učiteľovi opakovať a môže si to u učiteľa pokaziť, treba ho uznať, a priznať svoju chybu.


VÁHY

Prvé roky sú váhavé a treba sa im venovať dôkladne. Neskôr sa však v akejkoľvek škole dokážu usadiť byť pokojné aj počas puberty, pri odpovedi sa snažia všetko zdôvodniť nechajte ich zdôvodňovať, inak si môžu prestať veriť a vrátiť sa do starých koľají váhavosti či robia dobre alebo zle. Niekedy sú však dotieravé na to treba dávať pozor a neuprednostňovať ich pred tými čo si to zaslúžia taktiež.


ŠKORPIÓN

Odmalička dokáže očariť okolie, dokáže sa spýtať na hocičo, a kedykoľvek povedať svoj názor. Netrestajte ho, žiak sám vie, že urobil chybu a vyčíta si to, musíte ho len hlasnejšie upozorniť, povedať mu že mu dôverujete a že dúfate že to už neurobí.
 
   1  |  2    ďalej ďalej
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.