Tento článok bol vytlačený zo stránky https://referaty.centrum.sk

 

Analýza silných a slabých stránok (hotelevý a gastronomický manažment)

Analýza silných a slabých stránok

Hotela TATRA*** & Hotela POPRAD***

1.Krátke charakteristiky vybraných hotelov, analýza externého a interného prostredia

HOTEL TATRA***
(vlastný hotel)
Trojhviezdičkový hotel Tatra sa nachádza v širšom centre mesta Poprad. Hotel Tatra disponuje spoločensko-konferenčnou miestnosťou, troma salónikmi, ktoré sú vhodné na konferencie, semináre, školenia, recepcie i rodinné či súkromné oslavy. Hoteloví hostia nájdu oddych v relaxačnom centre, ktoré poskytuje medzi iným i tieto služby: saunu, masáže, kadernícky a kozmetický salón, solárium. Parkovanie osobných áut je zabezpečené na platenom parkovisku monitorovaného kamerou.

HOTEL POPRAD***
(konkurent)
Príjemný, dobre vybavený hotel v centre Popradu ponúka ideálne spojenie biznisu a oddychu. Hotel Poprad disponuje priestorovým aj materiálnym vybavením vhodným na organizovanie obchodných stretnutí a rokovaní, firemných prezentácií a školení, rodinných stretnutí a svadieb. Chvíle oddychu môžete stráviť vo fitness centre, kaderníctve, nechtovom štúdiu alebo masážnom centre. Hotel Poprad ako jediný v okolí má k dispozícií podzemnú garáž s kapacitou 14 miest.

Interné prostredie hotela TATRA: Hotel Tatra disponuje spoločensko-konferenčnou miestnosťou, troma salónikmi a 24-hodinovou službou recepcie s doplnkovým predajom. Taktiež ponúka možnosti hotelového trezoru, služby hotelového maséra, parnú a fínsku saunu, infra saunu a fitnes.

Externé prostredie hotela TATRA: Hotel Tatra sa nachádza v širšom centre mesta Poprad. V bezprostrednej blízkosti hotela sa nachádza Zdravotnícke centrum s lekárňou, autobusová i železničná stanica, hypermarket Billa, mestská podtatranská knižnica, kníhkupectvo, ale i kvetinárstvo, optika a fotolab.

Interné prostredie hotela POPRAD: Pýchou hotela Poprad je kongresová sála s kapacitou 120 miest. Pre menšie skupiny sú k dispozícii 3 apartmány vybavené rokovacím salónikom, každý s kapacitou 30 miest. K dispozícii sú aj priestory Shaker baru s kapacitou 50 miest. Hotel Poprad ponúka chvíle oddychu strávené vo fitnes centre, kaderníctve, nechtovom štúdiu alebo masážnom centre.

Externé prostredie hotela POPRAD: Hotel Poprad je situovaný v centre mesta. Blízko hotela sa nachádza sídlo polície, Dom kultúry s kaviarňou, tenisový kurt, konkatedrála a banka.


2.Analýza silných a slabých stránok

Hotel TATRA***
Ubytovanie: Dvojposteľová izba má sociálne zariadenie, televízor, telefón. Rodinný apartmán (bunka) pozostáva z dvoch dvojposteľových izieb so spoločným sociálnym zariadením pre tieto dve izby s možnosťou prístelky. Tento typ izieb je vhodný pre rôzne záujmové skupiny a rodiny. Na dvojposteľovej izbe je i telefón a TV (satelit). Apartmán pozostáva zo spálne a obývacej miestnosti s TV, telefónom a kuchynským kútikom (pracovný pult, varič, minibar). Hotel Tatra umožňuje i ubytovanie so psom.

Stravovanie: Stravovanie je zabezpečené v hotelovej reštaurácii, ktorá je otvorená denne od 7.00 do 21.00 hod. Hostia majú možnosť využiť raňajky, ktoré sa podávajú formou švédskych stolov.

LOBBY BAR: Kaviareň pre oddych s plazmovou obrazovkou je otvorená utorok až sobota od 18.00 do 24.00 a v nedeľu od 15.00 do 21.00 hod.

V prevádzke hotela je:

-Pokrytie celého hotela systémom wireless
-24-hodinová služba recepcie s doplnkovým predajom
-Hotelový trezor
-Spoločensko-konferenčná miestnosť
-3 salóniky
-Relaxačné centrum – parná, fínska a infra sauna
-Fitnes
-Hotelový masér s možnosťou klasickej, reflexívnej masáže, a masáže lavínovými kameňmi
-Kadernícky a kozmetický salón
-Manikúra
-Pedikúra
-Solárium
-Parkovanie osobných áut na platenom parkovisku, ktoré je monitorované kamerou
-Možnosť ubytovania so psom


Hotel POPRAD***
Ubytovanie: Hotel Poprad je moderný a architektonicky zaujímavý hotel v centre mesta, ktorý je zaradený do kategórie trojhviezdičkových hotelov. Ubytovanie poskytuje v 51 dvojlôžkových izbách a siedmich apartmánoch. Izby majú rovnaké vybavenie a zariadenie. Rozdiel je len v usporiadaní lôžok, ktoré sú riešené buď formou spojených, alebo oddelených lôžok. Súčasťou vybavenia každej izby je sociálne zariadenie s vaňou, TV, satelit, rádio, telefón a chladnička. Súčasťou 18 izieb je aj balkón. Apartmány sú navyše vybavené rokovacím salónikom a masážnou vaňou. Každá izba je vybavená uzamykaním elektronickou kartou, ktoré je praktické a prispieva ku komfortu a bezpečnosti hostí.

Stravovanie: Na raňajky, obedy a večere je k dispozícii zaujímavá reštaurácia s kapacitou 100 miest. Na spoločenské akcie (ako napríklad kokteil, raut, recepcia) je vhodný Shaker bar s kapacitou 60 miest. Na obchodné stretnutia pri káve slúži Lobby bar s kapacitou 30 miest. Všetky prevádzky sa vyznačujú príjemnou atmosférou a kvalitnými službami. Veľmi pekným zážitkom môže byť i piknik v prírode. Hotel Poprad vám ponúka opekanie barana, prasiatka alebo klobásky v atraktívnom tatranskom prostredí. Chvíle čakania na chutné jedlo vám spríjemní živá hudba. Pikniky sa konajú aj v prírode nepriaznivého počasia.

V prevádzke hotela je:

-Kongresová sála
-Shaker bar
-Lobby bar
-Fitnes centrum
-Kaderníctvo
-Nechtové štúdium
-Masážne centrum
-Podzemná garáž

Kongresová sála s kapacitou 120 miest, je klimatizovaná a vybavená audiovizuálnou technikou. Sála je vhodná na organizovanie rôznych školení, rautov, svadieb, workshopov, prezentačných výstav a ďalších akcií. V prípade záujmu hotel Poprad zabezpečuje aj sprievodný program.


Analýza silných stránok:

Hotel TATRA***
Hotel Tatra ponúka širšie možnosti oddychu v relaxačnom centre, k dispozícii je hotelový masér, celý hotel je pokrytý systémom wireless (internet), možnosť ubytovania so psom.

Hotel POPRAD***
Hotel Poprad ponúka vysoký štandard vybavenosti izieb, ako jediná v meste ponúka podzemnú garáž, pomerne dobre vybavenú kongresovú sálu s vysokou kapacitou a moderným vybavením.

Analýza slabých stránok:

Hotel TATRA***
V porovnaní s konkurenciou má slabšie vybavenú kongresovú sálu s markantne menšou kapacitou. Menšia vybavenosť izieb oproti konkurencii.

Hotel POPRAD***
Hotel Poprad ponúka menej služieb, a teda sa menej orientuje na zákazníka.


3.Návrhy na odstránenie slabých stránok.

Podľa môjho názoru, by hotel Tatra mal zvýšiť štandard izieb, každú izbu doplniť rádiom, chladničkou alebo mini barom. Veľké plus oproti konkurencii je systém wireless, to znamená, ak má hosť so sebou notebook má možnosť bezplatne využívať službu internetu.

Koniec vytlačenej stránky z https://referaty.centrum.sk