referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Vilma
Streda, 29. mája 2024
Analýza silných a slabých stránok (hotelevý a gastronomický manažment)
Dátum pridania: 25.02.2008 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: quincia
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 1 121
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 3.5
Priemerná známka: 2.98 Rýchle čítanie: 5m 50s
Pomalé čítanie: 8m 45s
 
Analýza silných a slabých stránok

Hotela TATRA*** & Hotela POPRAD***

1.Krátke charakteristiky vybraných hotelov, analýza externého a interného prostredia

HOTEL TATRA***
(vlastný hotel)
Trojhviezdičkový hotel Tatra sa nachádza v širšom centre mesta Poprad. Hotel Tatra disponuje spoločensko-konferenčnou miestnosťou, troma salónikmi, ktoré sú vhodné na konferencie, semináre, školenia, recepcie i rodinné či súkromné oslavy. Hoteloví hostia nájdu oddych v relaxačnom centre, ktoré poskytuje medzi iným i tieto služby: saunu, masáže, kadernícky a kozmetický salón, solárium. Parkovanie osobných áut je zabezpečené na platenom parkovisku monitorovaného kamerou.

HOTEL POPRAD***
(konkurent)
Príjemný, dobre vybavený hotel v centre Popradu ponúka ideálne spojenie biznisu a oddychu. Hotel Poprad disponuje priestorovým aj materiálnym vybavením vhodným na organizovanie obchodných stretnutí a rokovaní, firemných prezentácií a školení, rodinných stretnutí a svadieb. Chvíle oddychu môžete stráviť vo fitness centre, kaderníctve, nechtovom štúdiu alebo masážnom centre. Hotel Poprad ako jediný v okolí má k dispozícií podzemnú garáž s kapacitou 14 miest.

Interné prostredie hotela TATRA: Hotel Tatra disponuje spoločensko-konferenčnou miestnosťou, troma salónikmi a 24-hodinovou službou recepcie s doplnkovým predajom. Taktiež ponúka možnosti hotelového trezoru, služby hotelového maséra, parnú a fínsku saunu, infra saunu a fitnes.

Externé prostredie hotela TATRA: Hotel Tatra sa nachádza v širšom centre mesta Poprad. V bezprostrednej blízkosti hotela sa nachádza Zdravotnícke centrum s lekárňou, autobusová i železničná stanica, hypermarket Billa, mestská podtatranská knižnica, kníhkupectvo, ale i kvetinárstvo, optika a fotolab.

Interné prostredie hotela POPRAD: Pýchou hotela Poprad je kongresová sála s kapacitou 120 miest. Pre menšie skupiny sú k dispozícii 3 apartmány vybavené rokovacím salónikom, každý s kapacitou 30 miest. K dispozícii sú aj priestory Shaker baru s kapacitou 50 miest. Hotel Poprad ponúka chvíle oddychu strávené vo fitnes centre, kaderníctve, nechtovom štúdiu alebo masážnom centre.

Externé prostredie hotela POPRAD: Hotel Poprad je situovaný v centre mesta. Blízko hotela sa nachádza sídlo polície, Dom kultúry s kaviarňou, tenisový kurt, konkatedrála a banka.


2.Analýza silných a slabých stránok

Hotel TATRA***
Ubytovanie: Dvojposteľová izba má sociálne zariadenie, televízor, telefón. Rodinný apartmán (bunka) pozostáva z dvoch dvojposteľových izieb so spoločným sociálnym zariadením pre tieto dve izby s možnosťou prístelky. Tento typ izieb je vhodný pre rôzne záujmové skupiny a rodiny. Na dvojposteľovej izbe je i telefón a TV (satelit). Apartmán pozostáva zo spálne a obývacej miestnosti s TV, telefónom a kuchynským kútikom (pracovný pult, varič, minibar). Hotel Tatra umožňuje i ubytovanie so psom.

Stravovanie: Stravovanie je zabezpečené v hotelovej reštaurácii, ktorá je otvorená denne od 7.00 do 21.00 hod. Hostia majú možnosť využiť raňajky, ktoré sa podávajú formou švédskych stolov.

LOBBY BAR: Kaviareň pre oddych s plazmovou obrazovkou je otvorená utorok až sobota od 18.00 do 24.00 a v nedeľu od 15.00 do 21.00 hod.

V prevádzke hotela je:

-Pokrytie celého hotela systémom wireless
-24-hodinová služba recepcie s doplnkovým predajom
-Hotelový trezor
-Spoločensko-konferenčná miestnosť
-3 salóniky
 
   1  |  2    ďalej ďalej
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.