Tento článok bol vytlačený zo stránky https://referaty.centrum.sk

 

Šmolkovia

Šmolko

Stereotypné vyobrazenie Šmolkovskej Dediny - Šmolkova
Odborne nazývaný Šmolkus šmolkus, vo voľnej prírode slúži na útulné zariadenie vnútra muchotrávky a odplašovanie zveri krátkou pesničkou skladajúcej sa z popevkov.

Tento tvor sa skladá z bielej čapičky, modrého trupu a bieleho páru nohavíc s dierou pre chvost. Taktiež má každý jedinec svoju prehnanú ambíciu a podľa toho mu je pridelený predmet prislúchajúci jeho profesii (príklad: Kladivo = Šmolko Stavbár, Okuliare = Šmolko Mudroš, Hrabľa = Šmolko Záhradník, Tetovanie na biceps = Šmolko Silák)

Komunistický Vodca Šmolkov

Správanie
Šmolkovia žijú v kmeňoch. Kmeň je vedený šmolkom, ktorý má najdlhšiu bradu a zároveň je schopný udržať knihu vážiacu viac ako pol Šmolka. Rozoznáte ho podľa inej stavby tela. Využíva totiž štýlovú červenú farbu (Pravdepodobne pre ich komunistický svetonázor). Vodca kmeňa je zároveň psychológ, ku ktorému si Šmolkovia chodia vyriešiť všetky svoje intímne problémy.

Rodinný život
Šmolkovia sa príliš venujú kariére na to, aby mali rodinný život. Ale vo všeobecnosti sa samec Šmolka nazýva Šmolko, samička Šmolinka, mláďatko (ktoré sa ale veľmi nevyskytujú, keďže Šmolinky je iba 1 kus) sa volá Šmolíča.

Potrava
Šmolkovské stravovacie návyky sú podobné tým, ktoré nájdeme u Piraní. Zjedja všetko a v rekordne rýchlom čase.

Spoločenský život
Vo voľných chvíľach sa Šmolkovia hojne navštevujú, hádajú, ubližujú si a v ich slovnej zásobe figuruje voľne skloňovateľná fráza Šmolk, Šmolknúť si, Šmolk na to..., ktoré je ekvivalentom Veľkého Tudle

Využitie
Gurmáni milujú polievku zo Šmolkov (ktorí sú však málo dostupní. Najznámejší lovec Gargamel, ktorý, ak nerátame Jamieho Oliviera, je jeden z najsexy kuchárov sveta, sa doposiaľ neúspešne pokúša uvariť z nich polievku) a kresťanské združenie Milosť verí, že Diabol zoslal Šmolkov, aby zničili psyché malých detí. Ak nepočítame Chucka Norrisa, nikto ich dedinu nevie nájsť. Jedného Šmolka je treba aj na prípravu 500ml šmolkovej zmrzliny.


Koniec vytlačenej stránky z https://referaty.centrum.sk