referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Marína
Piatok, 8. decembra 2023
Moskva v projekte premiérových OH mládeže 2010
Dátum pridania: 14.07.2008 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: Clia
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 411
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 1.2
Priemerná známka: 3.00 Rýchle čítanie: 2m 0s
Pomalé čítanie: 3m 0s
 
Moskva v projekte premiérových OH mládeže 2010 sľubuje mladým z celého sveta Vianoce v lete

DUBLIN 30. januára (SITA, AFP) - Moskovský kandidát na usporiadanie premiérových Olympijských hier mládeže (Youth Olympic Games) v roku 2010 sľubuje, že v prípade úspechu ponúkne športovému svetu "Vianoce uprostred leta". Takto charakterizoval projekt vychádzajúci z myšlienky prezidenta Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Jacquesa Roggeho šéf ruskej kandidatúry Alexander Černov. Podujatie môže podľa asistenta vicestarostu ruskej metropoly vyplniť štvorročné čakanie na "dospelácke" olympijské hry a pripraví jeho účastníkom nezabudnuteľné zážitky. ,,Všetky športoviská sú na svojom mieste, vrátane dediny. Izby sú vybavené wifi pre pripojenie na internet a ponúkajú lepšie podmienky ako viaceré hotely. Radi sa postaráme o deti, ktoré možno pred tým nikdy v živote neopustili svoje mesto či obec. Moskva pre ne pripraví Vianoce v auguste," lobuje Černov.

Členovia exekutívy MOV korešpondenčným hlasovaním rozhodli, že o prvý ročník podujatia pre športovcov vo veku od 14 do 18 rokov sa popasuje Moskva so Singapurom, hoci sa oň uchádzali ešte Atény, thajský Bangkok a Turín. Dejisko OH mládeže bude definitívne známe po hlasovaní všetkých členov MOV 21. februára s výnimkou zástupcov Singapuru a Ruska.

,,Sme neochvejne presvedčení, že môžeme vyhrať. Moskovčania milujú šport, pretože si uvedomujú, že vytvára lepšie prostredie pre život a ich deti. Sú to športoví šialenci. Pozriete sa z okna a vidíte, ako ľudia plávajú v rieke Moskva, hoci sú vonku 3°C pod nulou. Jednoducho vyrúbu dieru do ľadu a idú si zaplávať," uviedol Černov.

V neprospech Moskvy môže hovoriť nedávny výrok Jacquesa Roggeho, že prednosť by mali dostať adepti, ktorí nemajú v budúcnosti šancu uspieť v boji o veľké olympijské hry. Napriek tomu Rusi hýria optimizmom, ktorý pramení z úspechu Soči pri voľbe dejiska zimných olympijských hier 2014. ,,MOV našej krajine dôveruje, dokázal to výber miesta pre zimné olympijské hry," potvrdil Černov.

Zimné aj letné olympijské hry mládeže by mali trvať 7 až 10 dní. Počet účastníkov bude okolo 1000 v zime a približne 3000 v lete. Premiérové zimné hry by sa mali konať v roku 2012.
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.