referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Kornel
Sobota, 26. novembra 2022
Cestovný ruch - Program kvality služieb a cieľového miesta
Dátum pridania: 09.04.2002 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: madeleine
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 1 124
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 4.6
Priemerná známka: 2.96 Rýchle čítanie: 7m 40s
Pomalé čítanie: 11m 30s
 
Program kvality služieb a cieľového miesta

a) Vypracujte program kvality pre cieľové miesto, ktoré dobre poznáte.

Bratislava je mesto, ktoré poskytuje možnosť trávenia voľného času mnohými spôsobmi. Pestrá ponuka kultúrnych i športových podujatí, historické jadro a bohatá história mesta neustále lákajú účastníkov cestovného ruchu, ktorí navštevujú Slovensko, aby i v jeho hlavnom meste strávili niekoľko dní. Napriek tomu, že prírodný i antropologický potenciál mesta ponúka viacero možnosí trávenia voľného času nielen v samotnom hlavnom meste ale i v jeho okolí, nároky zákazníkov sú stále vyššie a neprispôsobovaním sa trendu môže prísť mesto, podnikatelia v Bratislave a tak i obyvatelia a mnoho príjmov, čo povedie k poklesu rozvoju cestovného ruchu v meste. Cestovný ruch je odvetvím budúcnosti a preto je potrebné sa naň zamerať a to nielen v miestach, kde nie je iná možnosť ako využitie potenciálu pre cestovný ruch, ale i v takých mestách ako je Bratislava.
Kvalita je dnes pre klienta najdôležitejším faktorom, ktorý ovplyvňuje jeho výber, rozhodnutie a i spokojnosť s produktom, či cieľovým miestom. Keďže nároky na kvalitu stále rastú a teda je potrebné sa stále prispôsobovať zmenám nárokov prichádzajúcich klientov, či už ide o slovenských, alebo zahraničných klientov, ponuka musí neustále trvať na zlepšovaní kvality produktu a jeho diverzifikácii podľa potrieb klientely. Existuje niekoľko faktorov, ktoré ovplyvňujú rozhodnutie, ako postupovať.
 GLOBALIZÁCIA – treba si uvedomiť, že tento trend je veľmi silný a pohlcuje maličkých poskytovateľov služieb, ktorí neponúkajú dostatočne „svetovým normám“ kvalitný produkt, alebo natoľko špecifický, že iba málokto ho dokáže takto špecificky poskytnúť. Globalizáciu treba vnímať ako výzvu smerujúcu k zvýšeniu kvality produktu.  DELENIE DOVOLENKY – táto svetová tendencia poukazuje na skracovanie voľného času využívaného na hlavnú dovolenku v prospech času využívaného i počas roka. Doplnková dovolenka nie je využívaná iba počas letnej, prípadne zimnej sezóny, ale i v mimosezóne. Tu sú najčastejšie navštevované pamiatky, kultúrne a športové podujatia, či tématické parky.
 DIVERZIFIKÁCIA MOTIVÁCIE – súvisí s delením dovolenky a je perfektným podkladom pre vznik nových produktov v regióne cestovného ruchu
Pokiaľ cieľové miesto nevypracuje stratégiu kvality do budúcnosti, nemá dnes a ani v budúcnosti šancu sa na trhu presadiť a teda udržať si svoj existenčný priestor.
 
   1  |  2  |  3    ďalej ďalej
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.