referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Marek
Štvrtok, 25. apríla 2024
Príprava Recepcie - Organizácia práce
Dátum pridania: 10.02.2009 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: GirappAWt
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 395
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 1.1
Priemerná známka: 3.00 Rýchle čítanie: 1m 50s
Pomalé čítanie: 2m 45s
 

Pred začatím recepcie:

Obsluhujúci si pripravia miestnosť podľa plánu. Miestnosť musia vyvetrať, ak je treba povysávať a utrieť prach z nábytku a pod. Potom umiestnia bufetové a nápojové stoly na určené miesto a prestrú na nich obrusy. Na stoly kladú vhodnú dekoráciu. Potom pripravia a vypulírujú inventár a uložia ho na určené miesto na stoloch. Na strednú časť stola kladieme dominantnú misu. Syry, múčniky, krémy a pod kladieme ako posledné. Múčniky a dezerty je vhodné podávať na osobitnom stole. Na nápojovom stole je vhodné usporiadať vkusnú výstavku sortimentu pre lepšiu prehľadnosť ponúkaných druhov nápojov. Na nápojové stoly tiež umiestňujeme sklo ale musí sa počítať aj z pracovným priestorom.

Počas recepcie:

Pri príchode hostí nesmieme zabudnúť na ponuku aperitívu a chuťoviek, podľa priania hostiteľa. Privítanie hostí a otvorenie krátkym prejavom alebo programom, gastronomická časť musí byť zosúladená z jeho obsahom. Ponúkame hosťom:
• studené a teplé občerstvenie z ponukových stolov,
• priebežnú ponuku nápojov,
• ponuku dezertov, kávy a digestívu.

Čašníci sú rozdelený do troch skupín. Jedna má na starosti ponukové stoly, druhá podáva nápoje a tretia odnáša použitý inventár.
Aperitívy a chuťovky môžeme ponúkať hosťom priamo z podnosov pri príchode do miestnosti.
Pokrmy pri studenom stole si hostia vyberajú a prekladajú sami. Čašníci sa starajú o dopĺňanie mís a odnášanie použitého inventára.
Pokrmy z teplého bufetového stola ponúka kuchár alebo obsluhujúci na to určený. Ten hosťom podľa ich želania prekladá porcie vybraných pokrmov na tanier a podáva.
Nápojový stôl, môže ho mať na starosti obsluhujúci ktorý podľa želania hosťa nalieva nápoj alebo obsluhujúci realizuje ponuku tak, že vyberie zo stola niekoľko druhou nápojov, uloží si ich na podnos a ponúka hosťom.

Po skončení recepcie:

Po odchode hostí zo súhlasom vedúceho odbytového strediska realizujeme likvidáciu zostatkového sortimentu na ponukových stoloch. Odnášame inventár a miestnosť pripravujeme na ďalšiu prevádzku.

 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.