Tento článok bol vytlačený zo stránky https://referaty.centrum.sk

 

Charakteristika vlastností nápojov zostavených k menu

Menu:

Cinzano Bianco
Syrový salám
Banketové pečivo
Balkánsky vývar
Müller Thurgau
Alijašská treska na šampiňónoch
Zelenina na anglický spôsob
Modrý Portugal (roč. 1998)
Frankfurtské bravčové rebierko
Zemiaky na parížsky spôsob
Hubert DE luxe (roč. 2000)
Čokoládová vrstvená terina
Ľadová káva
Cognac Hennessy

Charakteristika nápojov:

Cinzano Bianco: je to prírodné korenené víno, vyrábané v Taliansku a podáva sa ako aperitív.

Modrý Portugal: Portugalské modré poskytuje vína ľahké s nenáročnou ovocnou chuťou a konzumujú sa väčšinou mladé. Farba vína závisí od stupňa zrelosti hrozna, je skôr menej intenzívna. Kvalitu vín môžeme výrazne ovplyvniť redukciou vysokej rodivosti. V klimaticky dobrých ročníkoch poskytuje vína veľmi dobrej akosti a zamatovej chuti. Tieto vína pripomínajú Burgundské modré. S obľubou sa používajú do zmesiek s chuťovo výraznejším Svätovavrineckým.

Muller Thurgau: Farba vína je svetlo žltozelená. Vonia po vanilke a mandliach, aróma môže prechádzať cez jemne muškátovú až po žihľavovo - broskyňovú. Chutí jemne, ľahšie a sviežo s príjemnými aromatickými a chuťovými tónmi. Charakteristický je nižší obsah kyselín, vďaka ktorému je Müller - Thurgau extraktívne, mäkšie, harmonické, stredne plné víno. Obľubujú ho najmä mladí konzumenti a dámy. Pre charakteristické aromatické látky a nižší obsah kyselín býva často používaný do zmesí s neskoro zrejúcimi odrodami s nadmerným obsahom kyselín. Dlhším zrením sa znižuje výraznosť buketu ako aj kvalita, takže sa odporúča jeho skoršia konzumácia. V prípade akostných vín je to obdobie 1 až 2 rokov, vína s prívlastkom je vhodné konzumovať v rozpätí 2 až 4 rokov.

Hubert De Luxe: Pripravuje sa z aromatických odrôd viniča hroznového. Vyznačuje sa dôstojným perlením, sviežou sýtožltou farbou, výrazným muškátovým buketom a prezistentnou nasladlou chuťou. Je jedinečné ako nápoj oslavujúcich. Dokonale dokáže sprevádzať dezert každého druhu. Cuvée: Irsay Oliver, Muškát moravský, Muller Thurgau.

Hennessy: Koňak sa vyrába výhradne z vínnej révy, z odrody Ugni Blanc, ktorá pochádza z Francúzska z oblasti Cognac na rieke La Charente. Koňak nie je obyčajný alkohol, je to eau-de-vie, ktorá si udržuje esencie pôvodného vína, bez toho aby stratila niečo z príjemného a veľmi vyhľadávaného aroma. K výrobe jedného litru eau-de-vie vhodného na koňak je potrebné deväť litrov vína. Značka Hennessy je jednou zo značiek cognacu s históriou siahajúcou do roku 1756 a pretrvávajúcou kvalitou až dodnes. Výrobcovia koňaku používajú dvojitú destiláciu, následné prirodzené zrenie v sudoch z francúzskeho dubu, kde eau-de-vie získava aromu, chuť a farbu.

Koniec vytlačenej stránky z https://referaty.centrum.sk