referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Matúš
Utorok, 21. septembra 2021
Čítanie a učenie
Dátum pridania: 06.11.2009 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: Beethoven
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 472
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 1.2
Priemerná známka: 2.99 Rýchle čítanie: 2m 0s
Pomalé čítanie: 3m 0s
 
Čítať by sa malo každý deň. Výhoda čítania oproti televízií je že v knihe sa jeden moment môže presne opísať zo všetkých strán ale v filme by museli dávať spomalené zábery alebo viac obrazov naraz. Taktiež v knihe si môže človek vytvoriť vlastnú predstavu o danej osobe a tak si ju priblížiť zatiaľ čo v filme to "presne" udávajú herci. Knihu môžete "zastaviť "a popremýšľať nad dejom a taktiež si dvakrát pozrieť nepochopenú vetu bez pretáčania. V knihe (okrem enciklopédii) by nemali byť obrázky lebo kazia možnosť predstaviť si to podľa seba.
V SCI-FI (sience fiction-vedecko fantastické) sa môžu lepšie opísať nevysvetliteľné veci (mágia) a pritom použiť len slová , ale vo filme sa tvar, farba, účinok, rýchlosť opisuje zle lebo tvar sa vytvára a nik nevie ako presne je to a autor si to predstavuje podľa seba ,ale predstavivosť to vie výborne opísať a pre daného čitateľa aj zobraziť pochopiteľne.

Učenie
Učiť by sa malo :
Učivo na budúci deň - hneď v deň zadania
Učivo na iné dni - hneď potom a pred dňom vypršania lehoty učivo opakovať
Opakovanie na budúci deň - opakovať učivo z minulej hodiny = Deň pred vypr. lehoty
Projekt - na najbližší najvoľnejší deň v týždni

Opakovanie slúžia na to, aby sa žiak " NEBIFLIL" lebo ten kto sa učí iba na testy alebo skúšania je "bifľoš" lebo potom to nevie nastálo a učitelia žiakov vyvolávajú neočakávane. I keď sú opakovania ťažké, zídu sa lebo pred testom sa nemusíte všetko učiť ale iba doplniť si informácie. Samozrejme pozor treba dávať aj na hodinách lebo tam sa dá dozvedieť veľmi veľa naviac.

Človek sa učí celý život. Takže neide o to aby sa človek učil len v škole ale treba aj ako na vysokých školách PRAX. Sem tam treba zájsť na ten hrad. Ale aj niekto číta ENCIKLOPÉDIE.Tie poúčajú človeka o tom ako pracujú aj iné veci a nie len tie základné čo sa berú na škole. Dobré je aj keď žiaci dostanú projekt na ľubovolnú tému a musia si niečo naštudovať, ale dieťa si môže prečítať z tých enciklopédii to čo potrebuje vedieť pre film,knihu aby rozumel ,alebo aj pre svoju fantáziu alebo jeho záujem ako napr.: Robia novú cestu a jeho zaujíma koľko to asi stojí alebo ako sa to vyrába a potom keď sa tým dlhšie zaoberá môže si lepšie vybrať povolanie.
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.