referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Vasil
Piatok, 14. júna 2024
poviedka Rozpadnuté korčule
Dátum pridania: 18.01.2011 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: david21
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 256
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 0.6
Priemerná známka: 2.99 Rýchle čítanie: 1m 0s
Pomalé čítanie: 1m 30s
 

Rozpadnuté korčule

Príbeh, ktorý vám teraz rozrozprávam, sa stal zhruba pred dvoma rokmi v júni. Vtedy sme sa ako tri kamarátky dohodli, že si zlepšíme našu kondičku. Začali sme teda behať a neskôr sme pridali aj korčule. Lenže korčule som si zabudla prezrieť a tak to potom aj dopadlo...

Behanie šlo bez väčších problémov a tak raz Ľubica povedala: „Myslím, že prišiel ten čas, aby sme k nášmu športovaniu pridali aj korčule.“ Linda a ja sme s ňou súhlasili a na ďalší deň sme už nielen behali, ale aj korčuľovali.

Ako sme sa korčuľovali, cítila som, že niečo nie je v poriadku a chcela som zabrzdiť. Ale v tom som si všimla, čo som nechcela: „Dokelu! Baby stojte! Vypadlo mi koliesko a skoro som spadla.“ Vtom som však začula, ako na mňa Linda s Ľubicou kričia:,, Maťa pozor! Ide auto!“ Auto prefrčalo ako blesk a mne sa,chvalabohu, nič nestalo, pretože som sa včas uhla. Potom už boli pri mne a pomáhali mi pozbierať roztrúsené súčiastky.
„Ty máš ale šťastie! Nestačí, že sa ti rozpadne korčuľa, ešte ťa skoro aj auto zrazí! Toto nedokáže hocikto!“ povedala Linda a na to sme sa všetky zasmiali. „Nabudúce si bez kontroly korčule určite neobujem!“ nahnevaná som poznamenala a pomaly sme sa pobrali domov.


 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.