referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Alexander
Utorok, 27. februára 2024
Prínos Slovákov do spoločenstva Európanov
Dátum pridania: 30.11.2002 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: exar
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 229
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 0.9
Priemerná známka: 2.93 Rýchle čítanie: 1m 30s
Pomalé čítanie: 2m 15s
 
Uplynulo už desať rokov odo dňa, keď sa Slovákom otvorili nové možnosti. Nové možnosti cestovania, spoznávania nových krajín, iných ľudí, iných mentalít. A tak, ako sme my spoznávali ostatných Európanov, oni spoznávali nás.

Čo sme priniesli do Európy ? Čím sme sa zapísali do vedomia ľudí, žijúcich v európskych krajinách?

Určite sme ich zaujali našou pohostinnosťou. Hovoria o tom stále väčšie počty zahraničných turistov. Očarili ich naše zvyky, náš folklór, tradície, rázovité dedinky, či prekrásne kroje. Svedčia o tom početné pozvánky, ktorými pozývajú Angličania, Sicílčania či ďalší Európania folklórne súbory na svoje festivaly.

Páčia sa im naše dievčatá, to je zase zrejmé zo súťaží krásy, ktoré sa organizujú v Európe. Ale dievčatá sú nielen krásne, ale aj usilovné a zodpovedné, čo zase využívajú mnohé rodiny na opatrovanie detí. Mnohí naši študenti si získali dobré meno na zahraničných vysokých školách, či akadémiách kde študujú. Svojimi výbornými výsledkami potvrdzujú vysokú úroveň školstva na Slovensku.

Slováci dosahujú úspechy nielen ako vzorní študenti, či zodpovední pracovníci ale sú úspešní aj v športovej oblasti. Nejeden slovenský športovec udivoval zahraničných divákov svojimi skvelými výkonmi. Či to boli tenisti, kajakári, strelci alebo iný.

Úspechov Slovenska respektíve Slovákov v Európe nie je málo. K tomu, aby tieto úspechy neboli iba dočasné treba veľa úsilia každého z nás. Každý musí žiť a pracovať tak, aby dobré meno Slovákov nepošpinil, aby sa Slováci začlenili do Európy ako rovnoprávny demokratický štát .
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.