referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Izabela
Sobota, 9. decembra 2023
Horoskop - panna
Dátum pridania: 11.01.2003 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: Smajlik
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 1 210
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 4
Priemerná známka: 2.94 Rýchle čítanie: 6m 40s
Pomalé čítanie: 10m 0s
 
Do tohto znamenia vstupuje Slnko 24.augusta a zostáva v ňom do 23.septembra. Vládcom znamenia je Merkúr.
Ľudia narodení v tomto znamení sú strednej až vysokej, celkom súmernej postavy, ale nemajú príliš rovné držanie tela. Ramená majú totiž trochu ovisnuté. Celý zjav pôsobí tak trochu dojmom mäkkosti a zženštilosti. Ich tvár je pretiahnutá, ale oválna, brada málo výrazná. Nos je súmerný a rovný,ale nie príliš výrazný. Pohľad múdry, ale nie živý. Obyčajne majú krátke a tenké nohy.
Ľudí tejto skupiny nemožno ľahko rozoznať, lebo nemajú skoro nijaké zvláštne znaky. Typické pre nich je, že skoro vždy vyzerajú mladší ako sú v skutočnosti, čo poznať najmä na ženách. Hlas týchto ľudí býva jednotvárny a nie príliš silný. Ľudia narodení v tomto znamení sú veľmi bystrí a šikovní. Na život hľadia veľmi prakticky. Hoci sa domnievajú, že majú veľké ideály, je to zrejme iba sebaklam. Spôsob ich konania je mierny a ľúbivý. Inak sú tichý a mlčanlivý, iba málokedy sa rozčúlia. Vo svojich náhľadoch bývajú nestáli a ľahko sa dajú ovplyvniť.
Typickým znakom týchto ľudí je zženštilosť. Skoro všetci sú ľútostivý a ustavične trpia pocitom, že sú chorí, hoci im vôbec nič nie je. Nemožno o nich povedať, že sú hypochondri, ale jednako len chýba ich povahe sviežosť a akási prirodzená radosť. Ak máme dočinenia s takýmito ľuďmi, musíme byť veľmi opatrní, lebo sú veľmi citliví a urážliví. Okrem toho majú ešte tú zlú vlastnosť, že ľuďom väčšinou všetko zazlievajú a aj poznámky povedané žartom si vykladajú v zlom. Pokiaľ ide o nich samých, nie sú dosť ohľaduplní, lebo radi kritizujú iných a na svojich spoluobčanoch zväčša hľadajú iba chyby. Hlučnosť ich znervózňuje, ba aj mierne oživenie je im nepríjemné. Radi majú poriadok a systematickosť. Všetko si dokážu dobre rozdeliť, na všetko majú svoju metódu. Zväčša sú veľmi šikovní, v ručných prácach rýchli a presní, niekedy až puntičkári. Neraz im prekáža aj to, ak je vec nesprávne položená, napríklad príbor na stole, a takéto maličkosti im dokážu pokaziť radosť a dobrú vôľu. Veľmi ťažko sa im dokážeme zavďačiť. Z toho dôvodu často menia služobné miesta. Ale ak si na tieto ich vlastnosti zvykneme, potom vychádzame s nimi celkom dobre. Sú veľmi úslužní a vždy ochotní pomôcť. Keďže sú veľmi praktický, neraz od nich žiadame radu. Ich pozorovacia schopnosť je veľmi presná. Vedia vystihnúť najdôležitejšie body bez toho, aby sa dali popliesť nejakými vedľajšími okolnosťami. Vidia všetko zreteľne a triezvo. Na všetko hľadia prakticky, bystro.
 
   1  |  2  |  3    ďalej ďalej
 
Zdroje: Sny karty horoskopy
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.