Tento článok bol vytlačený zo stránky https://referaty.centrum.sk

 

Horoskop - rak

Do tohto znamenia vstupuje Slnko dňa 22.júna a zostáva v ňom do 22.júla. Vládcom znamenia je Mesiac. Ľudia narodení v tomto znamení majú mäsitú, zavalitú postavu. Krk nemajú veľmi dlhý, ale zato dosť široký. Ich tvár je okrúhla a plná, pleť vyzerá mdlo a zdureno. Brada je málo výrazná, nos skoro nepatrný. Tvár sa obyčajne zvrašťuje. Vlasy sú svetlé a vodnaté, pohľad trochu plachý a zasnený. Ľudia z tejto skupiny sú obyčajne bledí. Telo je skôr zavalité, ale údy sú štíhle. Obyčajne nemávajú veľmi silný hlas. Ich chôdza je pomalá a trošku ťažkoádna. Ak si všimneme povahové vlastnosti ľudí narodených v znamení Raka, zistíme, že sú zdržanliví, pokojní a prispôsobiví. Zväčša túžia po pevnej opore. Potrebujú človeka, na ktorého sa môžu spoľahnúť. Ich nálada sa rýchlo mení, čím značne trpia. Hoci sú veľmi váhaví a hanbliví, jednako len túžia, aby si ich niekto všimol. A mrzí ich, ak sa tak nestane. Nedokážu sa vnucovať a nedokážu ukázať svoju pravú tvár. Preto sú veľmi vďační, ak sa stanú terčom úprimného záujmu. Pre svoju veľkú hanblivosť veľa v živote zmeškajú. Bývajú znepokojení a neistí aj v tých najobyčajnejších situáciach, ktoré sú im celkom samozrejmé. Ak sú napríklad v cudzom meste, nedokážu zastaviť človeka na ulici a požiadať ho o informáciu. Radšej sami celé hodiny hľadajú. Pozvanie na návštevu ich veľmi poteší, ale z hanblivosti návštevu stále odkladajú. Proti týmto vlastnostiam sú celkom bezbranný. V spoločnosti priam trpia. Kmáše ich strach, že sa zosmiešnia. Majú pocit, že každý pozoruje ich posunky a slová len preto, aby sa im mohol vysmiať. Ale hoci sú hanbliví, niekedy prekvapia veľkým nadšením. Milujú všetko romantické a tajomné a nezriedka sú veľmi pobožní. Majú výbornú pamäť, spomenú si aj na nepatrný, celkom malicherný zážitok, pričom nezabúdajú ani na celkom zbytočné podrobnosti. Sú veľmi prítulní a majú radosť, ak si môžu oživovať staré spomienky. Schovávajú si aj malé pamiatky, domovu a súrodencom sú verní a najšťastnejší sú v kruhu svojej rodiny. Hoci veľmi radi cestujú po svete, zakaždým až chorobne túžia po domove a rodine. Veľmi si vážia staré fotografie. Nový nábytok neobľubujú, najlepšie sa cítia v prostredí, ktoré im pripomína detstvo. Ľudia narodení v znamení Raka sú celkom nenároční a sporiví. Vystačia aj s málo peniazmi bez toho, aby mali pocit nepríjemného obmedzenia. Ak je Mesiac nepriaznivo ožiarený, sú leniví a ich náladovosť dokáže znervózniť celé okolie.

Nič im nie je po vôli a často sami nevedia, čo by sami vlastne chceli. Nezriedka sa u nich prejavuje aj sklon k neporiadku. Ľudia narodení v znamení Raka bývajú veľmi hanblivými nápadníkmi. Strach před blamážou im bráni, aby milovanej osobe vyznali svoje city, a neraz ich núti, aby sa celé dni skrývali. Ak ich druhá osoba nechce úplne stratiť, musí ich sama vyhľadať. Prístup k nim nie je jednoduchý. Nie sú totiž iba náladoví, ale tiež žiadajú – bez toho, aby oni niečo povedali – aby každý hneď uhádol a pochopil príčinu ich nálady. To však býva niekedy ťažké, lebo podchvíľou menia svoju náladu. Niekedy sa mračia aj pre také veci, ktoré sa iného človeka ani nedotknú. Citlivosť týchto ľudí naozaj ťažko pochopiť. Výborne sa hodia pre manželský život. Majú radi svoj domov a svoju rodinu a sú ochotní za ňu obetovať všetko. Ženy narodené v tomto znamení sú najlepšími matkami, aké si len vieme predstaviť. Voči manželovi sa ani len vo chvíľach lásky nechovajú len ako milenky alebo manželky, ale skôr ako starostlivé matky. Rady obklopujú druhých láskou, dokážu im spríjemňovať život a pripraviť všetko pohodlie. Sú šťastné, ak môžu ošetrovať druhých a starať sa o nich. Ženy, u ktorých je Mesiac nepriaznivo ožiarený cudzími planétami, zachádzajú vo svojich materinských citoch príliš ďaleko a svoje deti vychovávajú tým najškodlivejším spôsobom. Je to tzv. opičia láska, ktorá deťom viac škodí ako osoží. Vyspelejšíe ženy tohoto druhu majú veľa zmyslu pre domácnosť a šetrnosť, čo sa však u menej hodnotných typov zvráti v žgrlošenie, malichernosť a nesúcit. K osobám narodeným vo zvieratníku Raka sa najlepšie hodia ľudia narodení v znamení Rýb a Škorpióna. Ak je partner narodený v znamení Rýb, láska k domovu sa utužuje ešte väčmi a toto spojenie je pre deti veľmi výhodné. Ľudia narodení v znamení Škorpona zvyčajne aj v nejakom umeleckom smere podnecujú človeka narodeného vo zvieratníki Raka. Výhodné je aj spojenie s osobou narodenou v znamení Panny, lebo tá tiež obľubuje tichosť a spokojnosť. Ak by si človek narodený v znamení Raka našiel osobu, ktorá má v znamení Raka Mesiac, mohol by s ňou byť veľmi šťastný. Deti naordené vo zvieratníku Raka rodičom príliš nezamestnávajú. Keďže sú veľmi prítulné a úprimné, ľahko vnikneme do ich nežnej duše. Takýmto deťom sa treba čo najviac venovať. Vari nijaké iné dieťa netúži viac po láske a opore rodičov ako práve toto. Ale aj neskoršie nevie byť nijaké dieťa prítulnejšie ako deti narodené v tomto znamení. Takéto deti veľmi trpia, ak ich rodičia nie sú doma, hoci to nikdy nepovedia.

Ale ak ich pozorujeme, hneď to môžeme zistiť. Tieto deti neobľubujú hlučné hry, rady čítajú a rady počúvajú o cudzích krajinách. Ich fantázia a predstavivosť je veľmi veľká. Preto vnímajú príbehy tak, akoby ich samé prežívali. S takýmito deťmi třeba často chodiť medzi cudzích ľudí, aby sa postupne zbavovali hanblivosti. Treba sa starať aj o to, aby sa pred hosťami neukrývali, ale s nimi otvorene a smelo hovorili. Ak prekonajú prvé zábrany, zrejme sa budú veľmi tešiť. Trochu sa dá potlačiť aj ich prílišná citlivosť. Ľudia narodení v znamení Raka sa veľmi dobre hodia pre povolania v ktorých môžu uplatniť svoju výbornú pamäť. Do úvahy prichádza napríklad štúdium dejín apod. Keďže maú veľký cit a zmysel aj pre všetko staré, ako sú zvyky a mravy, mohli by sa venovať aj bádaniu kultúrnych dejín. No šťastie mávajú aj v povolaniach súvisiacoch s vodou a tekutinami. Preto sa hodia aj za námorníkov, lodných inžinierov, výrobcov mineránych vôd, lekárnikov apod. Mnohí z nich majú veľké herecké nadanie a neraz dosahujú aj medzinárodné úspechy. Ale aj tu im je hanblivosť často na obtiaž a ani by sme neverili, ako títo ľudia trpia za trému. Ženy narodené v tomto znamení môžu byť výborné ošetrovateľky, vedúce sanatóríi a zotavovní. Majú veľa nadania aj pre divadlo, ale túžba byť matkou obyčajne prevláda nad túžbou po divadle. Ľudia narodení v znamení Raka nie sú telesne príliš silní. Najcitlivejšou časťou ich organizmu je žalúdok. Cítia v ňom každú chybu v diéte, ale aj každé duševné vzrušenie. Aj ich obličky sú dosť chúlostivé. Mali by sa chrániť príliš ťažkých jedál. Do stredného veku ťažkkosti nemávajú, ale jednako len možno predpokladať, že ich niekedy predsa len budú mať. Občas trpia chorobami krvnými a reumatickými, ale nie tak často ako chorobami žalúdka. Ľudia narodení v tomto znamení silne podliehajú vplyvu Mesiaca a při jeho určitom stave, ako je napríklad spln, prvá štvrť alebo posledná štvrť, mnohí z nich trpia nespavosťou alebo veľkou nervozitou.

Zdroje:
Sny karty horoskopy -

Koniec vytlačenej stránky z https://referaty.centrum.sk