referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Vilma
Streda, 29. mája 2024
Auto tuning
Dátum pridania: 14.04.2003 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: Oli
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 2 974
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 11.3
Priemerná známka: 2.91 Rýchle čítanie: 18m 50s
Pomalé čítanie: 28m 15s
 
Optický tuning :
Je oblasťou tuningu do ktorej sa ako do prvej púšťa väčšina majiteľov automobilov. Jedná sa tu hlavne o prvý dojem, ktorým automobil pôsobí. V našom svete platí, že čo človek, to iný vkus. Úpravu robte tak, aby sa Vaša práca páčila hlavne Vám. Na začiatku sa nemusíte hneď snažiť za každú cenu o to, aby každý z Vášho upraveného auta „odpadol“. Prvou oblasťou, v ktorej sa môžete pri optickom tuningu realizovať je tuning karosérie. Tuning karosérie :
Dnes existuje na trhu veľké množstvo doplnkov a materiálov vďaka ktorým sa dá zmeniť vzhľad karosérie. Pred úpravou, ktorú sa chystáte spraviť sa najskôr pokúste získať čím najviac informácií o ponuke tuningových doplnkov vhodných pre Váš automobil. Ak Vás zaujme niektorý prvok, posúďte objektívne, či sa hodí na Vaše auto a či je nutné robiť ďalšie úpravy, aby daný prvok plnil požadovaný efekt. Nepodľahnite hneď pokušeniu získať ho. Je dobré si prehliadnuť takto už upravené auto, alebo sa dohodnúť s predajcom na odskúšanie si konkrétnych doplnkov na Vašom automobile. Totižto nie vždy musia tieto doplnky vyzerať tak, ako je to nafotené v katalógoch. Dobré je všímať si, aké doplnky a úpravy používajú ostatní motoristi. Pri hľadaní toho, čo vlastne chcete môžete navštíviť aj tuningové zrazy alebo sa priamo nakontaktovať na kluby fanušíkov tuningu, ktorí Vám dajú v danej oblasti určite tie najcennejšie informácie. Podľa možností si vyberajte také úpravy, ktoré budú „lahodiť“ nielen vašim očiam ale aj očiam policajtov, ktorí tiež určite radi pochvália vaše dielo.
Bežný tuning karosérie je založený na inštalácii tuningových doplnkov, ktorými sú:
• spojlery
• prahy
• blatníky
• ostatné menšie doplnky

Spojlery sú dnes považované za symbol pre optický tuning automobilu. Sú doplnkom ktorý dotvára celkový design automobilu. Na rozdiel od závodných áut, kde sa inštalujú kvôli zlepšeniu jazdných vlastností a podstatné sú ich aerodynamické vlastnosti pri bežných automobiloch majú skôr estetickú funkciu.


Predný spojler- má rôzne tvary. Môže byť malý decentný, alebo môže byť spolu s nárazníkom súčasťou prednej masky. V takomto prevedení dokonale mení tvár automobilu. Okrem estetickej je jeho funkciou aj usmerňovanie prúdenia vzduchu pod vozidlom a zabránenie vzniku nežiadúcich vztlakových síl. Ďalej tento spojler má zabezpečovať aj prívod vzduchu k brzdám a chladičom.
 
   1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  ďalej ďalej
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.