Tento článok bol vytlačený zo stránky https://referaty.centrum.sk

 

Miss World

Samostatná Slovenská republika sa na tejto svetovej súťaži ženskej krásy Miss World zúčastňuje od roku 1993. Súťaž, ktorá má sídlo v Londýne, sa organizuje už piate desaťročie. Pozoruhodná je aj skutočnosť, že prvou Slovenkou na Miss World bola Alžbeta Štrkulová, ktorá v roku 1967 skončila v Londýne na 5.mieste. Mimochodom - bola prvou z dievčat spoza železnej opony, ktorá sa objavila na podobnej medzinárodnej súťaži. V roku 1995 vyslalo svoje reprezentantky na Miss World do Sun City ( JAR) 86 krajín sveta. Sledovanosť show bola neobyčajne vysoká. Podľa údajov, ktoré sme dostali z Londýna, televízne práva zakúpilo 115 štátov, vrátane Slovenska. Pri televíznych obrazovkách videlo súťaž 1,89 miliardy divákov. Tak sa stala Miss World´95 najsledovanejšou televíznou show roka. Minuloročná súťaž sa uskutočnila na ázijskom kontinente. Usporiadatelia si tento raz vybrali druhú najľudnatejšiu krajinu sveta - Indiu. Vzápätí po svojej návšteve v meste Bangalore vyhlásili, že očakávajú, že India predčí JAR. V Bangalore pripravili show pod holým nebom, pričom kulisu tvorilo 20 000 prominentných hostí z celého sveta. Do súťaže sa prihlásil rekordný počet krajín z celého světa - 88, Slovensko reprezentovala víťazka národného kola Miss World Slovakia ´96, 18-ročná rodáčka z Malaciek Linda Lenčová. Spoločne s licenciou na Miss World je naša spoločnosť aj majiteľom televíznych práv na vysielanie na území Slovenska. Ponúkame možnosť exkluzívneho reklamného partnera prípadne produktu prezentácie pred a po televíznom programe formou tzv. reklamného odkazu. A navyše - tento televízny cca 2 hodinový program má v zázname prerušenia na reklamu, čo priamo môže VTV ako súkromná televízia komerčne využiť. Preto ponúkame tieto prestávky programovo realizovať ako nepriamu prezentáciu firmy, príp. produktu formou besedy v štúdiu, kde hostia s moderátorom komentujú priebeh súťaže. Na televíznych obrazovkách by mali tento sviatok krásy sledovať takmer 3 miliardy divákov z celého sveta.

Miss World Slovakia

V roku 1996 sa po prvý raz v histórii uskutočnilo na Slovensku národné kolo najprestížnejšej svetovej súťaže krásy Miss World Slovakia ´96. Po výbere dievčat z celého Slovenska sa začiatkom septembra uskutočnilo neverejné semifinále, z ktorého postúpilo do národného finále 12 súťažiacich. Národné kolo bolo 21. septembra 1996 v Kúpeľnej dvorane v Trenčianskych Tepliciach.

V priamom 90 minútovom televíznom prenose na STV 1 v prime time (20,05 - 21,35 h) mali možnosť diváci sledovať jednak výber účastníčky Miss World, udeľovanie ďalších ocenení: Miss Osobnosť, Miss Fotogenic, a po prvý raz v histórii v priamom televíznom prenose hodnotili diváci svoju Miss Sympatia. Ďalším primátom tejto súťaže bola skutočnosť, že sa udeľovali dve autá zn. Fiat Punto. Jedno získala víťazka súťaže a jedno žrebom televízny divák. Súťaž mala vysoký rating sledovanosti na celom území Slovenska, približne dvakrát vyšší ako majú najsledovanejšie zábavné relácie aj vďaka vynikajúcemu výberu hostí (M. Kramár, M. Ďurinda, Fredy´s Dance Group, Šum Svistu, M. Palonder, sólista opery SND G. Ovsepian, ktorý alternoval Placida Dominga, a pod.), ako aj výbornej choreografii, dynamike, mimoriadne výpravnej scéne, atď. Všetky tieto skutočnosti umožňujú výbornú prezentáciu reklamných partnerov príp. produktov, čo v roku 1996 aj ocenili. (viď list gen. riaditeľa Minolta Slovakia, a.s. v prílohe). Celá kampaň je v roku 1997 rozdelená na dlhšie obdobie, počnúc vyhlásením súťaže, krajskými kolami, semifinále a slávnostným finále, ktoré sa bude konať opäť v Kúpeľnej dvorane v Trenčianskych Tepliciach v tretej dekáde septembra. .

Koniec vytlačenej stránky z https://referaty.centrum.sk