referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Marína
Piatok, 8. decembra 2023
Drogy medzi nami
Dátum pridania: 13.05.2003 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: santa0007
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 2 853
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 10.5
Priemerná známka: 2.91 Rýchle čítanie: 17m 30s
Pomalé čítanie: 26m 15s
 
1. ÚVOD

Pred mnohými rokmi, v búrlivej dynamike živelných premien, zrodil sa človek ako predstaviteľ' dokonalosti, ktorý svojou prácou dokázal vytvoriť' zázraky. Človek sa vyvíjal a vyvíja sa aj dnes, menia sa jeho životné spôsoby, mení sa doba, mení sa aj život človeka. Byť mladým znamená porozumieť sebe a zmyslu svojho života i života iných rudí a pochopiť' problémy v ňom.
„Ách, tá dnešná mládež", povzdychnú si neraz starí 1'udia, „kdeže bolo také niečo za našich čias ako dnes". Samé drogy, vraždy, znásilnenia, alkohol, nové „moderné" choroby a mnohé ďalšie neresti, ktoré číhajú na mladý život. Ja tiež patrím do generácie mladých rudí a priznávam, že toľko zločinu a neresti ;ako je teraz vo svete ,nebolo. Takmer v každej krajine sveta bez ohradu na to, či je rozvinutá alebo nie, je veľmi aktuálnym a závažným problémom nadmerné užívanie drog. Ešte sme sa len nedávno s hrôzou, ktorá bola temer mimo nás, pozerali na narkomanov v amerických filmoch. Dnes už ani vôbec nemusíme chodiť' do kina, hoci sa ešte nedá povedať, že by sme rovno na uliciach zakopávali o našich slovenských narkomanov. Návykové látky trvalé sprevádzajú človeka v jeho radostiach a starostiach. Najčastejšie je to pitie alkoholických nápojov, fajčenie a tiež aj drogy, doteraz u nás neznáme, ale dnes ich užívajú najmä mladí 1'udia, neschopní sa pozrieť' pravde do očí, pochopiť' dôležité fakty. Drogy začínajú mladí 1'udia vychutnávať' či už násilím, ale často krát z núdze pred únikom z nejednej nevyriešiteľnej situácie alebo zložitého problému. Ale tieto drogy predsa nič nevyriešia a človek v tejto situácii zostáva sám bez pomoci na križovatke nevyriešiteľných situácii.
Drogy sú vážnym spoločenským problémom presahujúcim hranice súkromia jednotlivca. Nimi je ohrozená celá spoločnosť', narúša sa jej stabilita, brzdí sa jej rozvoj.

2. METODIKA PRÁCE
Potrebné materiály na preštudovanie som získal v Okresnej knižnici v Trebišove.
Po dôslednom preštudovaní materiálu som prácu písal formou výpiskov. Niektoré údaje o drogách sa dali upraviť' formou tabuľky, ktorú som uviedol v prílohe. Základným materiálom boli knihy týkajúce sa drogovej tematiky, rôzne brožúrky a časopisy.
3. CO JE TO DROGA
Droga má v zmysle definície Svetovej zdravotníckej organizácie niekoľko poznávacích charakteristík: Už prvá dávka vyvoláva neprekonateľnú žiadostivosť' pokračovať' v konzumácii a zaopatriť' si ju všetkými možnými prostriedkami. Má tendenciu systematického zvyšovania užívaných dávok.
 
   1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  ďalej ďalej
 
Podobné referáty
Drogy medzi nami SOŠ 2.9553 1388 slov
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.