referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Cyprián
Utorok, 27. septembra 2022
Zadania na písomné maturitné skúšky z ekonomických cvičení
Dátum pridania: 30.08.2007 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: supip
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 1 297
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 3.9
Priemerná známka: 2.94 Rýchle čítanie: 6m 30s
Pomalé čítanie: 9m 45s
 
1. zadanie

Akciová spoločnosť BJ ŠTÝL, výroba odevov, 974 00 Banská Bystrica, Zvolenská 56, má záujem o zostavy nábytku, ktoré boli inzerované v banskobystrických novinách MY 15. marca 2005. Radi by sa viac dozvedeli o ponúkanom tovare, a preto požadujú informácie, ktoré sa týkajú dodacích a platobných podmienok. Tiež by ocenili, keby im akciová spoločnosť DOMARK, výroba nábytku, SNP 10, 974 01 Banská Bystrica poslala aj katalóg a cenník výrobkov.

Napíšte list v normalizovanej úprave. Veľkosť písma 12, typ písma Courier New, vybavujete vy, dátum dnešný. Chýbajúce údaje vhodne doplňte. Písomnosť podpisuje Ing. Jana Kamenská, vedúca obchodného úseku.

2. zadanie

Akciová spoločnosť DOMARK, výroba nábytku, SNP 10, Banská Bystrica, 974 01, pripravila zaujímavú ponuku bytového zariadenia s výraznými zľavami na vybrané druhy tovaru. Informuje TESCO STORES SR, a.s. v Banskej Bystrici, že má príležitosť nakúpiť rozličné zostavy nábytku za veľmi výhodných podmienok. Ak bude objednávka zaslaná v období od 1. apríla do 30. apríla 2006, je možné získať zľavu od 10 do 15 %, v závislosti od odobratého množstva. Pri odbere nad 10 ks je zľava 10 %, pri odbere nad 20 ks - 15 %. V prílohe listu zasiela DOMARK, akciová spoločnosť popis a cenník tovaru.

Napíšte list v normalizovanej úprave. Veľkosť písma 12, typ písma Courier New, vybavujete vy, dátum dnešný, chýbajúce údaje vhodne doplňte. Písomnosť podpisuje referent odbytu Ing. Jozef Jakubec.

3. zadanie

Akciová spoločnosť BJ ŠTÝL, výroba odevov, Zvolenská 56, Banská Bystrica, 974 00, pri kontrole faktúr zistila, že faktúra č. 290/2006 v sume 120 000,-- Sk, splatná 30. 03. 2006 nebola do dnešného dňa uhradená. Túto skutočnosť oznamuje Obchodnému domu WITTMANN, Kukučínova 7, Zvolen, 976 00, ktorému dodala 40 ks pánskych vlnených oblekov s obchodným názvom Štýl a upozorňuje ho, že v krátkom čase očakáva úhradu peňažného záväzku. Ak bol medzičasom záväzok vyrovnaný, treba považovať túto písomnosť za bezpredmetnú.

Napíšte list v normalizovanej úprave. Veľkosť písma 12, typ písma Courier New, vybavujete vy, dátum dnešný, chýbajúce údaje vhodne doplňte. Písomnosť podpisuje vedúca finančného oddelenia Ing. Stanislava Šišková.

4. zadanie

ODEVNÝ PODNIK, Česká republika, 796 01 Prostějov, akciová spoločnosť, upozorňuje akciovú spoločnosť BJ ŠTÝL, Banská Bystrica, 974 00, Zvolenská 56, že doteraz nevybavili objednávku
č. 125/2006 na 65 ks pánskych vlnených oblekov s obchodným názvom Štýl. Upozorňuje ich, že ak nesplnia svoj záväzok do 20. apríla 2006, odstupujú od objednávky.

Napíšte list v normalizovanej úprave. Veľkosť písma 12, typ písma Courier New, vybavujete vy, dátum dnešný, chýbajúce údaje vhodne doplňte. Písomnosť podpisuje Ing. Ján Orlík, konateľ.

5. zadanie

Ing. Michal Sloboda, prezident Žilinského športového klubu Žilina, blahoželá bývalému členovi klubu Radoslavovi Žídekovi, Hviezdoslavova 34, Štrbské pleso, k získaniu striebornej medaily na XX. ZOH v Turíne. Spomína na pekné časy strávené v ich športovom klube, vyzdvihuje jeho neobyčajne silnú vôľu, vytrvalosť, zodpovednosť ale najmä húževnatosť, s akou pristupoval k tréningovým povinnostiam a k zvyšovaniu svojej športovej výkonnosti. Každý šport je spojený s množstvom odriekania, prekonávania neočakávaných prekážok a pádov, ale všetko vynahradí ten nádherný pocit, keď sa splní olympijský medailový sen. Ing. Sloboda ďakuje za to, že práve zásluhou Radoslava Žídeka sa skončilo čakanie na prvú slovenskú medailu zo ZOH a v ďalšej športovej kariére mu želá pevné zdravie, žiadne zranenie a vynikajúce športové výsledky, ktoré by potešili nielen jeho, ale aj celú športovú verejnosť.

Napíšte osobný list v normalizovanej úprave. Dátum dnešný, veľkosť písma 12, typ písma Courier New.

6. zadanie

Primátor Žiliny, Doc. Ing. Miroslav Martinec, pozýva Ing. Mariana Kováča, predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja, na výstavu súťažných prác mladých fotografov z Euroregiónu Beskydy pod názvom Na oboch stranách hranice. Výstava sa uskutoční v priestoroch Mestského úradu v Žiline od 15. apríla 2005. Súťaž, ktorá predchádzala výstave, bola jednou zo spoločných aktivít poľského mesta Bielsko-Biala a Žiliny. Porota hodnotila 363 prác z Poľska a 87 zo Slovenska. Fotografie zobrazujú prírodu, architektúru a život ľudí. Výstava bude otvorená
do 20. apríla 2006. Súčasťou výstavy bude aj slávnostné vyhlásenie výsledkov súťaže.

Napíšte osobný list v normalizovanej úprave. Chýbajúce údaje vhodne doplňte, dátum dnešný, veľkosť písma 12, typ písma Courier New.
 
   1  |  2    ďalej ďalej
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.