referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Frederik, Frederika
Nedeľa, 25. februára 2024
Kde najlepšie schovať ťaháky?
Dátum pridania: 10.08.2005 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: demovic
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 729
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 2.3
Priemerná známka: 2.74 Rýchle čítanie: 3m 50s
Pomalé čítanie: 5m 45s
 
Ťaháky sa dajú schovať rôznou formou. Poznám niekoľko veľmi účinných a otestovaných ťahákov. Ťahák napísaný na ruke. Je dobrý, ale zvyčajne sa na ruku nedá veľa napísať. Na lavici. Ťahák na lavici je dosť účinný. Počas písomky je dobré zakryť ho papierom alebo zošitom, aby ho nebolo vidieť. Odporúčam písať ho ceruzkou a po písomke ho vygumovať.

Na nohe. Tento ťahák je dobrý v lete, keď sa nosia sukňe a krátke nohavice. Ťahák sa napíše na nohu a zakryje oblečením. Účinný je i ťahák na topánke. Ale ten nemusí zísť dolu, takže píšte len na staršie topánky.

Ťahák sa môže napísať aj na papierik a niekde schovať. Niekoľko dobrých skrýš:
a) pod hodinkami
b) ak máte vrkoč, tak pod gumičku
c) pod náramok
d) pod prsteň
e) do pera

Ťaháky sa dajú nahrať na kazetu, CD alebo MiniDisc, a potom pustiť na Walkmanoch. Slúchatko si dajte cez rukáv a dlaň si priložte slúchatkom k uchu. Klasika - dajte si zošit na kolená a v prípade potreby zasuňte do lavice... Napíšte si ťahák normálnym veľkým písmom na celú A4 a počas písomky ho použite ako jednu zo svojich "zapísaných strán" Pripevnite ťahák pripínačkou zospodu na okraj lavice a pri písomke ho otáčajte tam a späť. Ak sedíš pri okne, zvonka ho prilep na okno. Ak sedíš pri stene, napíš ceruzkou na stenu ťaháky a počas písomky ich môžeš zmazať holou rukou. Ak sedíš pri okne, kde sú závesy, zastri do polovice záves a zaň si vlož knihu. Ty sa síce budeš pozerať do knihy, ale učiteľ ju neuvidí!

Dá sa napísať na výčnelky stien a podobne. Ťahák sa dá schovať do použitej krabičky od filmu do foťáku. Natočte doň pás papieriku a napíšte čo treba. Papier natočte späť do filmu - počas písomky ho môžete vyťahovať a vsúvať, ako potrebujete. Na lavicu si zospodu prilepte papier s malým výstrihom a doň vsuňte ťahák. Bude to fungovať ako šuflík - nula percentné riziko! Ťaháky napísané na papieri sa dajú dať na stoličku medzi nohy, a keď potredujete, roztiahnete nohy a pozriete sa.
Ťahák si napíš na obal zošita alebo si ho daj do peračníka a nechaj si ho rozopnutý. Tvár sa nenápadne, a aj keď pôjde vyučujúci okolo, nič nezbadá... Ak sedíte pri učitelskom stole, ťahák si môžete zastrčiť medzi vašu a učiteľskú lavicu. Ťahák sa dá hodiť na zem a pristupiť ho nohami.
 
   1  |  2    ďalej ďalej
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.