referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Bibiána
Piatok, 2. decembra 2022
Eminem životopis
Dátum pridania: 11.12.2003 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: Johnny2
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 543
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 1.9
Priemerná známka: 2.93 Rýchle čítanie: 3m 10s
Pomalé čítanie: 4m 45s
 
Eminem sa vlastným menom volá Marshall Bruce Mathers III. Detstvo nemal príliš šťastné, žil sám s mamou a mladším bratom, otca nikdy nevidel. Veľmi často sa sťahovali medzi Kansas City a Detroitem, menil školy, a tak se veľmi ťažko zoznamoval s novými kamarátmi. V dvanástich rokoch sa nakoniec s matkou usadili vo Warren v Michiganu. Už v detstve sa stal fanúšikom rapu a v štrnástich rokoch sa mu začal venovať. Pretože nedokončil strednú školu a vystriedal niekoľko rôznych prác, snažil sa maximálne sústrediť na hudbu. 25.12.1995 sa mu a jeho priateľke Kim Mathers narodila dcéra Hillie Jade Scott. V roku 1996 vydal svoj debutový nezávislý album "Infinite", ktoré sa stretlo s malou odozvou. Po vystúpení v súťaži freestyle rap v Los Angeleském rádiu, získal pozornosť silného hráča na poli hudby Dr.Dre, ktorý mu pomohol s jeho úspešným albumom "The Slim Shady EP".
Kontroverzná povaha jeho textov a vystupovanie si za krátku dobu našli radu
priaznivcov. Pretože rap je doménou černošských spevákov, dokázal sa ako jeden z mála bielych v tomto speváckom smere veľmi dobre presadiť. Svoj tretí album "The Slim Shady LP" vydal 23.2.1999, bolo založeno na veľmi úspešnom single "My Name Is,". Album sa behom krátke doby stalo jedným z najpredávanejších a získal za ne dve ocenenia Grammy pre najlepší rapový album a najlepší rapový sólový výkon "My Name Is,".
S jeho štvrtým albumom (druhým komerčným) "The Marshall Mathers LP" (2000) získal podobné úspechy ako s minulým. Behom prvého týždňa od vydania sa predalo okolo 2 miliónov nahrávok a stalo sa tak najrýchlejším predávaným rapovým albumom v histórii. Všetci kritici album pochvaľovali vďaka jeho irónii, ostrosti, ale vďaka svojmu obsahu vyvolalo mnoho debát, lebo obsahuje mnoho obrazového násilia a protihomosexuálných nadávok. Eminem si robí zábavu takmer zo všetkého a nezdráha si robiť zábavu z popových hviezd typu Britney Spears a Christiny Aguilery. Združenie homosexuálov a lesbičiek proti ohováraniu (GLAAD) protestovali proti podpore Eminema hudobnou stanicou MTV, pri predávaní ceny MTV Music Awards v roku 2000. Za svoj singel "The Real Slim Shady" získal ocenenie MTV pre najlepší videoklip roku a najlepšie mužské video. Takisto ako za minulý album získal cenu Gramy pre najlepší rapový album a najlepší rapový sólový výkon "The Real Slim Shady".
 
   1  |  2    ďalej ďalej
 
Zdroje: www.osobnosti.cz
Podobné referáty
Eminem životopis SOŠ 2.9439 1331 slov
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.