referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Kornel
Sobota, 26. novembra 2022
Marc Anthony životopis
Dátum pridania: 28.01.2004 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: Karolína
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 1 197
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 4
Priemerná známka: 2.93 Rýchle čítanie: 6m 40s
Pomalé čítanie: 10m 0s
 
Nie iba Marc Anthony predal viac albumov ako iní umelci salsy, ale zaslúžil si aj multi-platinovú platňu za album v Angličtine, ktorý bol pomenovaný po ňom. Spieval na Broadway s Paulom Simonom v pesničke “The Capman“ a účinkoval v snímke Martina Scorseseho “Bringing Out the Dead“ a päťkrát vystupoval v Madison Square Garden.

New York Times, ktorý chválil jeho bezchybný spev, ho nazval ako “kráľ salsy“ a o chvíľu ho začali nazývať “niekto, kto mohol súperiť so skvelými populárnymi figúrami 20-teho storočia.“ Do teraz je so svojou kariérou fenoménom 21. storočia. Prekročil takzvanú “Latinskú vlnu“ neskorých 90-tych rokov. Je veľmi samostatný. Je to muž, ktorý si stále láme hlavu nad tým, že pochádza z ďaleka.

Naozaj, očakávania pre speváka narodeného ako Marco Antonio Muniz stúpali zo štartu vysoko. Meno dostal po otcovi-hudobníkovi, slávnom mexickom spevákovi s tým istým menom a preto si zmenil meno na profesionálne, aby si ho ľudia neplietli s legendárnym spevákom. V kuchyni Munizovcov vznikla prvá pieseň o vtákovi z Puerta Rica. Ako malé dieťa vedel ohromiť obecenstvo, najmä svoju veľkú rodinu a ich hudobných priateľov. „Mal iba jednu pieseň,“ spomína otec, „ale mohol hlasno spievať.“

Marc vyrastal počúvajúc rock, rytmus a blues a začal spievať v Angličtine v tanečných kluboch v New Yorku, kde obecenstvo obsahovalo 500 ľudí. Špecializoval sa na minimálnu formu tanečnej hudby nazývanej “house”, v ktorej spevák opakuje dookola hudobnú frázu s drobnými premenami v sprievode rytmu. Tiež spieval v pozadí s kapelou Latin Rascals, ktorí spolupracovali s producentom Little Louie Vega. Keď Vega prijal dohodu s Atlantic Records spýtal sa Anthonyho, či by nechcel byť jeho spevákom. Zatiaľ čo žiadny album, ktorý vytvorili spolu nebol obzvlášť úspešný, jeden z nich s názvom “Rebel“ bol hitom v kluboch. Ale Marcov denný klub pomaly krachoval. V roku 1992 legendárny latinský bubnista a vedúci kapely sa spýtal Vegu a Anthonyho, či nechcú urobiť show v Madison Square Garden. Prijali to a Marc začal spievať pred obrovským davom. Až doteraz je to prelomom jeho kariéry a výsledok počul Marc v rádiu náhodou. Jeho manažér mu navrhol, aby spieval v Španielčine, ale Anthony nemal záujem. O deň, keď jazdil autom po Manhattane počul v rádiu pieseň od speváka Juana Gabriela. "Volala sa "Hasta Que Te Conoci"" spomína Marc, "čo v preklade znamená "Pokiaľ som ťa nestretol," a bol som z toho mimo. Neviem prečo a ani nechcem vedieť prečo.
 
   1  |  2  |  3    ďalej ďalej
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.