referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Roman, Romana
Piatok, 23. februára 2024
Stacie Orrico: Životopis
Dátum pridania: 19.07.2005 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: jaaaaaa
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 529
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 1.8
Priemerná známka: 2.97 Rýchle čítanie: 3m 0s
Pomalé čítanie: 4m 30s
 
Stacie Orrico, sa chcela stať speváčkou ešte ako malé dieťa. Keďže je silne veriaca a pochádza z kresťanskej rodiny, svoj prvý koncert si odspievala v kostolnom zbore ešte ako šesťročná.A aj keď vtedy ešte veľmi spievať nevedela, získala si u svojich divákov veľmi veľký obdiv. To jej dodalo sebavedomie a k zboru sa pridala ako riadna členka a spievala v kostole každý týždeň. Samozrejme, po toľkom cvičení jej už spievanie postupne išlo lepšie a lepšie. Neskôr ju všetci jej priatelia povzbudzovali v tom, aby sa prihlásila na spev. Malá Stacie tak samozrejme urobila a dokonca aj jej veľmi skúsený učiteľ uznal, že má naozaj talent a do budúcnosti jej dal veľké nádeje. No to ešte vtedy netušil, že to, čo si ešte len myslel, sa v budúcnosti stane skutočnosťou. Stacie, vtedy už osemročné dievčatko, sa rozhodla, že v speve bude pokračovať a stane sa slávnou speváčkou. Aj keď o tomto sníva veľmi veľa malých dievčat, nie každému sa pošťastí niečo také dosiahnuť. No ona mala naozaj šťastie. Už po troch rokoch navštevovania hodín spevu mala tak krásne vycvičený hlas, že vystupovala na svadbe svojich krstných rodičov. Tí, ktorí ju počuli na to nikdy nezabudnú a tí, ktorí tam neboli, majú teda čo ľutovať. "Aj keď to je ešte malé dieťa, spieva ako nejaká malá Whitney Houston." Takto sa o jej vystúpení vyjedrila jej krstná mama. A určite mala pravdu. O už oštyri roky pätnásťročná a veľmi úspešná Stacie spievala nie v kostole, ale na koncerte miestnej rockovej skupiny, keďže jej vzdialenejšia rodina mala stouto skupinou veľmi dobré styky a aj Stacie sa takto mohla oveľa ľahšie presadiť.

Dnes je z  nej veľmi úspešná speváčka. A ako sa predpokladalo, keď bola ešte malá, získala si úspech u fanúšikov na celom svete. Ako prvý hit, ktorým sa preslávila aj v zahraničí, nie len vo svojej rodnej Argentíne, bol Stuck Z jej prvého debutového albumu. S ním prerazila natoľko, že o niekoľko týždňov sa stal najpredávanejším albumom v mnohých európskych krajinách. Turné, ktoré Stacie Orrico podnikla v súvislosti s týmto albumom sa konalo v septembri roku 2004.

Začalo sa v Amerike, kde sa odohralo asi dvadsať koncertov, potom turné pokračovalo v Číne, konkrétne troma koncertmi v Pekingu (nekomu sa to možno zdá nemožné, ale Stacie Orrico je žiadaná dokonca aj v Číne!!!), potom sa pokračovalo koncertmi cez rusko až do konečnej Európy, kde Stacie odohrala rekordných sedemdesiat osem koncertov!! Jediný človek, ktorý za posledných päť rokov odohral viac koncertov, bola Britney Spears ( na jeseň roku 2000 ).Druhý hit. Ktorým sa preslávila je More to life z toho istého albumu ako predchádzajúci singel. Najbližšie turné Stacie chystá o pol roka, v decembri roku 2004. Podľa pôvodných plánov by sa mala zastaviť aj v Juhoafrickej republike, lenže pre nedostatok finančných prostriedkov je dosť možné, že sa táto časť turné zruší.

Z druhého albumu sa celosvetovo predalo už viac ako milión a v Japonsku je dokonca dvojnásobne platinový. V jej piesňach sa obdivuhodne spájajú popové a hip-hopové prvky s individuálnou zručnosťou.
Producentom albumu bol Diane Waren (Aerosmith, Celine Dion) a tak niet divu že Stacia podpísala zmluvu s Virgin Records a jej piesne patria medzi najfrekventovanejšie hity na MTV. Najväčší úspech jej priniesol klip More To Life.
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.