referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Marína
Štvrtok, 8. decembra 2022
Kurt Cobain: životopis
Dátum pridania: 06.12.2004 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: slimak
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 410
Referát vhodný pre: Gymnázium Počet A4: 1.5
Priemerná známka: 2.98 Rýchle čítanie: 2m 30s
Pomalé čítanie: 3m 45s
 
Kurt Donald Cobain sa narodil Wendy a Donaldovi Cobainovým 20. februára 1967 v malom mestečku, 140 kilometrov juhozápadne od Seattlu, nazývanom Aberdeen(mesto kde začínala Nirvana). Prejavil záujem o muziku už v 2 rokoch jeho života. Jeho matka nebola ani prekvapená lebo z jej rodiny bolo veľa ľudí hudobne nadaných. V jeho 8 rokoch jeho rodičia mali rozvod a vtedy prvýkrát vyskúšal fajčiť trávu. Neskôr drogami zaháňal bolesti žalúdka tvrdšími drogami.

Vznik Nirvany

Na strednej umeleckej škole, ktorú študoval, začal hrať na gitaru (predtým hral na bicie) po rockových kluboch kde stretol v roku 1985 poprvýkrát Chrisa Novoselica. Hrali spolu v skupine Stiff Woodies. (Kurt - bicie ,Chris - spev a ďalší...) .Tesne pred maturitou sa rozhodli odísť zo školy „Dnešní školný systém aj tak nikomu nič nedá ,je tak akurát pre vyhrabane mozgy.“ vyhlásil Kurt. V decembri roku 1986 Kurt, Chris a bubeník Aaron Burckhard založili v rodnom Aberdeene hudobnú skupinu, pre ktorú nemali ešte názov. Chceli prirovnanie ,ktoré by najlepšie charakterizovalo ich hudbu... hľadali dlho.

Potom prišla Nirvana. Kurt hovoril ,že chce nejaký iný názov ako majú skupiny zameriavajúce sa na punkrock. Nirvana bolo presne to ,čo hľadal. Ich 1. vystúpenie sa odohrávalo v byte na súkromnej párty niekde v Raymonde. „Ľudia boli z nás tak vystrašení, že pred nami utiekli do kuchyne.“ spomína si na 1. vystúpenie Chris. Poskakovali ,hádzali sa, šírili svoju agresívnu hudbu tak, že bola väčšina prítomných znechutená, či k smrti vystrašená. Po vystúpení prišlo zopár nadšencov, ktorým sa to páčilo. Ďalšie vystúpenie malo väčší ohlas. Nahrali 10 demonáhraviek “Godfather of grunge“. Šéfovi nahrávacej spoločnosti Sub Pop, sa to páčilo a tak s nimi táto nahrávacia spoločnosť nahrala singel. Po nahratých singloch Love Buzz/Big Cheese a Bleach sa zostava bubeníkov 6-krát zmenila a prichádza Dave Grohl. Ich predposledný bubeník povedal len 2 vety keď ho videl. „Má ranu ako delo. Dokáže z tých bubnov vymlátiť dušu...“ 24. septembra vychádza album Nevermind ,ktorý je 14. októbra ocenený zlatým diskom. Na ich prvý koncert albumu Nevermind prišlo neuveriteľních 130 000 ľudí.

24. februára 1992 sa oženil na Hawai (Waikiki) s Cortney Love. Kurt mal na sebe pyžamo a Courtney nejaké otrhané šaty. Svadba sa konala kvôli dieťatku ,ktoré Courtney čakala. Nikto to neschvaľoval, každý hovoril že Kurt zrobil hlúposť. 18 augusta v 7:48 sa im narodila dcéra Frances Bean Cobain. Kurt sa pôrodu zúčastnil, ale po chvíli omdlel. Kurt začal brať heroín. Kvôli závislosti bol poslaný na liečenie ale on z liečebne utiekol. Courtney ho dala hľadať, ale našiel sa už mŕtvý v jeho dome v Seattli. Nikto doteraz nevie či bol zavraždený, alebo či spáchal samovraždu.
 
Podobné referáty
Kurt Cobain: životopis GYM 2.9672 821 slov
Kurt Cobain: Životopis INÉ 2.9636 10908 slov
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.