Tento článok bol vytlačený zo stránky https://referaty.centrum.sk

 

Shania Twain: Životopis

Shaniin životný príbeh pripomína rozprávku o Popoluške, len s tým rozdielom, že do scenára je zakomponovaná country hudba. Lásku svojho života našla v producentovi, ktorý jej pomáha so skladaním piesní, a každé jej nové cédečko žne celosvetové úspechy. Speváčka sama priznáva: „Áno, je to ako Popoluškin príbeh, ale nie o bohatstve a peniazoch, v živote sú totiž dôležité úplne iné priority. Ale aj tak sú peniaze potrebné…“ Na margo tragickej smrti rodičov, s ktorou sa musela vyrovnať v pomerne mladom veku, hovorí: „Bolo to strašné, hrozná tragédia, ale asi aj v tomto prípade platilo, že všetko zlé vás niečím posilní. Ja som sa, napríklad, musela veľmi rýchlo začať správať ako dospelá, lebo som zrazu bola zodpovedná za súrodencov. Keď sa s odstupom času pozerám do minulosti, veľmi mi vtedy pomohlo, že rodičia ma už v útlom detstve podporovali v speve a kariére.

To ma vlastne duševne pripravilo na situáciu, v akej som sa zrazu ocitla a musela sa s ňou vyrovnať,“ tvrdí Shania, ktorá spievala už ako osemročná. Aby ju obecenstvo dobre videlo, musela stáť na stoličke. „Gitara bola väčšia ako ja, v duchu som sa pýtala, prečo nevyrábajú takú polovičnú, detskú veľkosť. Mala som vtedy osem, deväť, desať, jedenásť, dvanásť rokov. S problémom nadrozmerného hudobného nástroja som zápasila pomerne dlho. Bola som príliš malá, nedokázala som ho vlastne krátkymi, detskými rukami objať. Keď sa to tak vezme, profesionálne vystupujem už roky,“ spomína s nostalgickým úsmevom.

Na otázku, akú hudbu počúva, odpovedá: „Všetko. No, nie tak celkom, musím sa poopraviť. Ak mám zapnuté rádio, vtedy sa mi do uší dostane celá hudobná produkcia, netriedim ju ani neprepínam kanály. Ale doma si vždy púšťam výlučne country. Už ako dieťa som spievala len country. Keď som bola malá, veľmi veľa som sa naučila od skupín ako Carpenters, bola som nadšená ich harmóniou, súladom, zdalo sa mi to nádherné. Ale doteraz je jednou z mojich naj favoritiek Dolly Parton, ktorá vložila do muziky všetko a podarilo sa jej aj všetko dosiahnuť, aspoň pokiaľ ide o country hudbu. Okrem toho, že píše, je aj skvelá herečka. Podľa mňa ide o jedinečnú osobnosť! Myslím si, že Dolly je stelesnením všetkého dobrého.“

Koniec vytlačenej stránky z https://referaty.centrum.sk