referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Frederik, Frederika
Nedeľa, 25. februára 2024
Peter Konček: Životopis
Dátum pridania: 13.05.2005 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: keteska
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 544
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 1.7
Priemerná známka: 3.00 Rýchle čítanie: 2m 50s
Pomalé čítanie: 4m 15s
 
Keď sa na Slovensku začala súťaž ,,Slovensko hľadá Superstar “, Peťo si nebol istý, či sa na túto súťaž má prihlásiť, no ako sa neskôr ukázalo, urobil dobre. Keď mu o súťaži povedal spolužiak, pomyslel si, že on na také súťaže nie je, lebo sa už viackrát sklamal, ale nakoniec presvedčil sám seba, a , už to išlo´.
Už v prvom kole čakal negatívny výsledok, a preto bol prekvapený ale aj šťastný zároveň, keď sa dozvedel, že postupuje.
Jeho prvý kontakt s hudbou bol, keď sa ako 15-ročný zúčastnil na súťaži Miss & Boy, kde si vybral ako voľnú disciplínu spev. Keď videl, že sa to ľuďom páči, začal na spievaní viac pracovať a absolvoval ďalšie vystúpenia pred publikom.
V jeho rodine bola veľmi dobrá speváčka iba jeho babka a Peťo predpokladá, že talent a hlas zdedil po nej. Dobrý hlas má aj jeho starší brat, ale ten nespieva.
Vzdelanie: momentálne je v maturitnom ročníku na strednej elektrotechnickej škole a potom by chcel študovať psychológiu na Vysokej škole pedagogickej v Bratislave. Na základnej umeleckej škole absolvoval hru na klavíri.
Image: Keď Peťo prišiel za kostymérkou, povedala mu, že na ňom nie je čo meniť. O svoj imidž sa stará on a jeho kamarátka Klaudia.

1.finálové kolo sa nieslo v znamení pop idola a Peťo si vybral skladbu od R. Kelly, ktorá sa volá If I could turn back the hands of time, s ktorou zožal medzi ľuďmi (ale najmä medzi ženským publikom:) veľký úspech. Tak veľký, že sa umiestnil na prvej priečke v SMS- hlasovaní. Vyzerá to tak, že R. Kelly je prosto jeho, lebo s jeho ďalšou piesňou I believe I can fly trhol v istom čase tiež rekord v počte získaných hlasov (179 078). No, škoda len, že si od neho nevybral skladbu aj v kole Hity 2004 :-)

V 2. kole sa NTC- čkom niesli pomalé tóny balád a u Peťa to bola
pieseň od Blackstreet – In the rush. Keďže výsledky z tohto kola už neboli zverejňované, tak nemôžme posúdiť, či sa Petrovi opäť podarilo trhnúť nejaký rekord. No ja si myslím, že už nie, pretože perfektne sa blysla aj Martina Šindlerová, s piesňou Je t´aime od Lary Fabian. A to mohlo napomôcť k jeho postupnému vyradeniu z hry.

3. finálové kolo, ktorým boli 70. disco roky, neprospelo nikomu, lebo k spevu bolo zaradené aj tancovanie. I keď je Peťo v celkom dobrej kondícií, pieseň od Carl Douglas- Kung Fu fighting ani on nezvládol stopercentne, a z toho ,,divošenia“ mu dokonca ku koncu odletela i vysielačka na odposluch...
No, a v tom štvrtom, jeho poslednom kole, boli hlavnou témou Hity 2004, kde si to pokazil asi hlavne výberom piesne, ktorú v origináli spievajú dve baby- Christina Aguilera a Missy Elliot, pieseň Carwash. Už to, že to spieva baba, dokonca dve, bola predzvesť nie veľmi kvalitného výkonu. Tak sa aj stalo. Peťo dostal z celkového počtu hlasov 661 874 iba 23 774 SMS hlasov , čo znamenalo, že Peťko si v súťaži zaspieval posledný krát.
Plač, emócie, sklamanie... to všetko sa odohrávalo v osobách, ktoré Peťovi nezabudli poslať svoj hlas, a možno aj v mnohých tých, ktorý síce neposlali svoj hlas, no palce mu držali aj tak. No ako Peťo povedal, s hudbou nekončí, práve naopak. Začali mu hrnúť ponuky a už tuším aj pracuje na svojom prvom albume. SuperStar mu ale chýbať bude, najmä tá partia, kolektív...
 
Zdroje: internet, internet
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.