referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Vasil
Piatok, 14. júna 2024
Wilhelm Messerschmitt
Dátum pridania: 10.10.2005 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: franz_ferdinand
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 1 380
Referát vhodný pre: Gymnázium Počet A4: 5.8
Priemerná známka: 3.04 Rýchle čítanie: 9m 40s
Pomalé čítanie: 14m 30s
 
Úvod
Wilhelm Messerschmitt ,nazývaný často aj familiárne Willy, bol jedna z najvýznamnejších osôb leteckého konštruktérstva v dejinách. V dobe svojho života patril k priekopníkom letectva. Bez jeho nápadov a vynálezov by sme pravdepodobne nepoznali dnešné lietadlá v takej podobe . Na začiatku jeho kariéry ako konštruktéra nič nenasvedčovalo tomu, že Willy bude mať úspech. Messerschmitt sa ale nadal odradiť. Keby takto neurobil, prúdové lietadlá, a vôbec, všetky lietadlá, by asi nevyzerali tak ako dnes. Už v čase druhej svetovej vojny využíval prevratné novinky a výrobné technológie, ako napríklad prúdové motory a raketové motory. Tieto zásluhy mu cez vojnu, takisto ako po vojne, vyniesli slávu a bohatstvo.

Touto prácou by som chcel priblížiť a poskytnúť niekoľko informácii o živote samotného Willyho Messerschmitta a jeho najdôležitejšie projekty a aspoň najzákladnejšie fakty, tak aby boli dostupné a pochopiteľné aj laikovi. Tie projekty, ktoré mali najväčší vplyv na vývoj lietadiel po Druhej svetovej vojne. Tieto jeho projekty si za vzory svojich lietadiel vzali Anglicko, ako aj Rusko a USA. Mnoho povojnových lietadiel vychádza priamo z Messerschmittových návrhov.
Túto tému som si zvolil preto, lebo ma Messerschmittove lietadlá a jeho nápady veľmi zaujímali, ako z technického, tak aj z profesionálneho pohľadu. Jeho intelekt je možné považovať za geniálny. V histórii ho snáď možno porovnať len s Orvillom a Wilburom Wrightovcami, „zakladateľmi“ motorového lietania.*)

Metodika práce
Práca na tomto projekte sa začala zhromažďovaním informácii. Informácii o takejto osobnosti letectva existuje veľa a sú veľmi dobre dostupné. Nebol pre mňa problém nájsť veľa o živote a diele tohto človeka. Zhromaždil som niekoľko kníh. Všetky knihy boli v leteckej tematike. Tieto knihy boli v rozmedzí od encyklopédii až po svedectvá samotného Messerscmitta a pilotov, ktorí pilotovali jeho stroje. Žiaľ, niektoré časti neboli v slovenčine, ale v nemčine. Našťastie to nebol žiadny podstatný problém. Bolo použitých aj niekoľko informácii z internetu, presné adresy uvediem neskôr. Vďaka internetu som získal niektoré fakty priamo z Národného archívu v Augsburgu. Začal som usporiadavať myšlienky ako začať. Rozhodol som sa túto prácu začať životopisom samotného Messerschmitta. Po tomto úkone som sa pustil priamo do písania niektorých podstatných faktov o jeho projektoch. Táto práca bola od začiatku zamýšľaná ako písaná na počítači. Zhromaždil som dostatok kvalitných fotografii, z rôznych kníh a internetových zdrojov.
 
   1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  ďalej ďalej
 
Súvisiace linky
Galéria k článku [8]
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.