referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Gertrúda
Nedeľa, 19. mája 2024
Anastacia
Dátum pridania: 17.10.2006 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: evkoss
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 646
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 1.9
Priemerná známka: 3.01 Rýchle čítanie: 3m 10s
Pomalé čítanie: 4m 45s
 

Anastacia Newkirik sa narodila 17.septembra 1973 v New Yorku do rodiny herečky z muzikálových divadiel na Broadway a newyorského speváka. Svoje nadanie má priamo v krvi. Anastacia tvrdí, že ako dieťa nechcela byť speváčkou, ale inak to snáď ani dopadnúť nemohlo, už od malička s mamou a otcom spievali pesničky Barbary Streisand a Eltona Johana.

Po rozvode rodičov ju vychovávala matka, ktorá ju v štrnástich prihlásila na Professional Children's School na Manhattane. Tam, ako spomína bola jediné dieťa, ktoré sa nepohybovalo v šoubiznise. Do neho sama po prvý krát nakukla ako tanečnica v newyorskom klube 1080. Spoločne so svojou sestrou začala profesionálne tancovať v ďalších manhattanských kluboch. Taktiež pracovala ako recepčná v jednom losangelskom hair štúdiu a krátko bola nezamestnaná.

Aj tak sa snažila všetku svoju energiu smerovať k hudbe. Jej časté tancovanie v kluboch zaujalo jedného producenta, ktorý sa jej spýtal, či vie tiež spievať. To sa udialo v roku 1998, keď jej manažér pomohol vystúpiť v programe The Cut, kde sa objavila, ale to jej zmenilo život. V tejto šou bolo 160 súťažiacich a Anastacia sa prebojovala do prvej desiatky. Súťaž sa tešila veľkému záujmu nahrávacich spoločností a Anastacia, ktorá odspievala svoju vlastnú skladbu, padla do oka talent skautom. Aj keď nevyhrala, zapôsobila na mnohých umelcov. Jedným z nich bol Michael Jackson, s ktorým sa zoznámila. Po schôdzke s pracovníkmi niekoľkých vydavateľstiev podpísala zmluvu s firmou Epic Records.

Onedlho po podpísaní zmluvy Anastacia vydáva svoj debutový album "Not That Kind" ktorý uviedla singlom "I'm Outta Love". Okamžite dobila Európu a vďaka zlatým, platinovým a multiplatinovým predajom albumu vo viac ako dvanástich krajín bola skoro označovaná ako medzinárodná hviezda prvej veľkosti. V týchto krajinách sa predalo viac ako päť miliónov nosičov. Za posledné štyri roky sa predalo viac ako desať miliónov nosičov. Anastacia, malá žena s veľkým hlasom, ako ktosi poznamenal na adresu jej malej postavy a výrazného silného vokálu, zostáva pre svojich fanúšikov nefalšovanou osobitou speváčkou s vlastnou hudobnou víziou.

V januári 2003 oznámila speváčka svetu, že trpí rakovinou prsníka a behom liečenia sa hodlá vzdať všetkých svojich umeleckých aktivít. Ale bez svojej milovanej činnosti nevydržala dlho: hneď vo februári vystupuje na uzatvorenom predstavení v New Yorku pre filmový muzikál Chicago. V nasledujúcich mesiacoch Anastacia bojovala, smiala sa i plakala, spievala a stále skladala. Zostala verná svojím slovám, ktoré odkázala svojím fanúšikom: "moje odhodlanie bojovať je silné"

Po albume Anastacia z roku 2004 prichádza ku koncu nasledujúceho roku Best Of album, nazvaný Pieces Of A Dream, ktorý obsahuje vrátane všetkých doterajších hitov i duety Everything Burns a I Belong To You.Lekári ju varovali pred náročnou prácou- stále sa ešte liečila a natáčanie dosky Anastaciu skutočne fyzicky vyčerpávalo. "Nebola to úplne príjemná skúsenosť," hovorí speváčka.Lenže cez tieto úprimné slová je výsledok polročnej práce lepší, než ktokoľvek dúfal. Novinka Anastacia je plná skúseností jej autorky. Dvanásť skladieb na albume znie sviežo a moderne, všetko násobí opäť veľká spevácka forma Anastacie.Skutočné umenie nie je ľahkou záležitosťou- Anastacia niečo také dokázala. A možno nie len vďaka viere, ale taktiež vďaka umeniu prekonala jedno veľmi ťažké životné obdobie.

 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.