referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Milan
Nedeľa, 27. novembra 2022
Barbara Haščáková životopis
Dátum pridania: 30.11.2002 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: robo13
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 589
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 2.1
Priemerná známka: 2.97 Rýchle čítanie: 3m 30s
Pomalé čítanie: 5m 15s
 
Barbara Haščáková sa narodila 11.12.1979 v Košiciach. Od malička sa venovala spevu a od šiestich rokov sa učila hrať na klavír, pričom spontánne začala skladať prvé skladbičky.
Ako spomína, v tretej triede sa pokúšala aj maľovať. Keď mala Barbara jedenásť-dvanásť rokov, prvýkrat sa zúčastnila detskej speváckej súťaže Mini-Playback-Show. Nechýbala na nej ani ďalšie dva roky a so zanietením imitovala svoje idoly Michaela Jacksona, Madonnu, 4 Non-Blondes. Nevynechala ani Talent Show, kedy sa už o malej speváčke začínalo hovoriť. Neskôr začala v košickom jazzovom klube hrávať pesničky Jacksona, Madonny, Mariah Carey, Whitney Houston, najmä však skupiny QUEEN.


Veľký zlom (hoci vtedy to ešte nikto netušil) v Barbarinej kariére a vlastne i v živote nastal vo februári 1994, keď ju do Slovenského rozhlasu v Košiciach, kde nahrávala skupina Maduar, prizvala hudobná redaktorka Uršula Sabadošová. Jednalo sa o naspievanie vysokých vokálov v piesni Pár bielych ruží. Barbabrin hlas sa členom Maduaru zapáčil a tak sa objavila i v ďalších skladbách. Napriek tomu, že album "I feel good" mal obrovský úspech, Erik a Barbara sa rozhodli zo skupiny odísť. Vzniklo duo MC Erik & Barbara. Mladá Barbara tu dostala oveľa viac priestoru. Mohla sa aktívne podieľať na celom novom albume "U can't stop" a jej úžasný hlas sa objavuje v každej piesni. Album mal obrovský komerčný úspech a MC Erik & Barbara začali chodiť doslova z koncertu na koncert, prišlo natáčanie klipov a množstvo ďalších akcií. Tieto skutočnosti mali za následok to, že Barbara nemohla pokračovať v dennom štúdiu na gymnáziu (2.ročník) a musela prejsť na individuálny študijný plán. Napriek obrovskej vyťaženosti školu zvládla.

V jeseni 1997 Barbare konečne vyšiel jej dlhoočakávaný prvý sólový album s jednoduchým názvom Barbara. Duo MC Erik a Barbara sa oficiálne na jeden rok rozdelilo.
V septembri 1998 Barbara ukončila štúdium na Gymnáziu v Košiciach. V decembri došlo k definitívnemu rozpadu dua MC Erik a Barbara, takže avízovaný posledný album už nevyšiel.. Barbarin hlas plný citu, čistoty a vrúcnosti jej priniesol rad ocenení v obľúbenosti a prestížnych speváckych súťažiach vo svojej kategórii najvyššie ocenenia ako boli Nepolitická osobnosť roku 1998 a konečne Zlatý slávik 1998.


V máji '99 na VIII.
 
   1  |  2    ďalej ďalej
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.